Dragoni, muzycy, sportowcy i S-ka

Tadeusz Markiewicz

 20 września 2015    09:09

W przyszłą niedzielę stadion Marcovii będzie tętnić życiem od świtu do zmierzchu. Po raz jedenasty Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze zaprasza mieszkańców na Spartakiadę.

Przybyli ułani pod okienko? Nie ułani, lecz dragoni, i nie pod okienko, lecz na Marcovię. Tak, tak, proszę Państwa, jednym z gości specjalnych Spartakiady Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego będą dragoni imć Starosty Lanckorońskiego Pana Zebrzydowskiego, którzy swoją gadką i pokazami przeniosą nas w XVIII wiek. To tylko jedna z wielu atrakcji, przygotowanych na najbliższą niedzielę (27 września). Okazja jest zacna, bo to już jedenasty raz, kiedy spotkamy się przy ul. Wspólnej 12.  Zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy o 19.00 Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie CZAT, czyli  Czadowo, Aktywnie i Twórczo.

Co nas jeszcze czeka w tegorocznej edycji? Ze swoimi eksperymentami pojawi się Centrum Nauki Kopernik. Będzie można usłyszeć muzykę z Bałkan, którą przybliży zespół Dolewawinowicza, odbędą się też warsztaty pod nieco tajemniczą nazwą "Jak ciało muzyką się stało". Podczas spartakiady  wystąpi Teatr na Walizkach,  swoje możliwości zaprezentują też mareccy strażacy. Mamy też coś dla tych, którzy lubią sport. Tradycyjnie odbędą się zawody o zaszczytne miano Sportowej Rodziny Roku.  Ci, którzy wolą dyscypliny wymagające mniej wysiłku fizycznego, a więcej umysłowego, będą mieli okazję sprawdzić się w symultanie warcabowej z mareckimi mistrzami. Jesteśmy też eko. Na spartakiadzie będzie można zawrzeć dobrą, bezgotówkową transakcję - oddać niepotrzebny, zużyty i walający się po mieszkaniu elektrosprzęt i w zamian otrzymać piękną roślinę. Nie zapomnieliśmy o kulinariach - będą i konkursy, i pokazy. Pojawi się Marecki Klub Kobiet z Pasją, który szykuje warsztaty dedykowane płci pięknej.

Nie sposób oddać w tym krótkim tekście wszystkie atrakcje, które dla Was przygotowujemy. Przekonajcie się o na własne oczy. Przyjdźcie i bawcie się dobrze! Zapraszamy w najbliższą niedzielę.

Członkowie i sympatycy Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego

Ps. Pogoda od 11 lat gwarantowana! :-)

Galeria

zdjecie: 80613
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry