"Jem drugie śniadanie"

Anna Konopka SP4

 20 września 2015    20:39

W dniu 14.09.2015 nasza szkoła wzięła udział w kampanii "JEM DRUGIE ŚNIADANIE" jest to ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.Celem kampanii jest wyrobienie w Polakach, a zwłaszcza w dzieciach i młodzieży, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Regularne jego spożywanie, a także zwracanie uwagi na to, co konkretnie wchodzi w jego skład, sprzyja dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zapobiega otyłości, a co za tym idzie wszelkim chorobom metabolicznym, układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej. Wyrobienie w najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych skutkuje zmniejszeniem prawdopodobieństwa występowania tych chorób w ich życiu dorosłym.

Zabieranie drugiego śniadania do pracy i szkoły pozwala także wykluczyć przypadkowość i nieregularność posiłków, uzupełnia składniki odżywcze, dzięki niemu nabieramy sił do dalszej pracy i jesteśmy aktywniejsi!

Zależało nam na stworzeniu trendu noszenia ze sobą pudełek z posiłkiem.  Zdajemy sobie sprawę, że to tylko fragment możliwości jakie daje udział w Kampanii "Jem drugie śniadanie", dlatego też nie kończymy swojego udziału w akcji, starajcie się w dalszym ciągu działać w ramach promocji zdrowego odżywiania a co za tym idzie i zdrowego stylu życia.

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="title"]

Galeria

zdjecie: 80636
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry