Biletomat na przystanku przy Rejtana.

Tomasz Paciorek UMMarki StowarzyszenieMPS

 24 września 2015    11:22

Na przełomie września i października br. przy Urzędzie Miasta Marki przy Al. Piłsudskiego 95 zostanie ustawiony biletomat. Nowoczesne urządzenie umożliwi markowianom zakup niemal wszystkich rodzajów biletów.

Coraz więcej mieszkańców naszego miasta korzysta z komunikacji miejskiej. Urząd Miasta Marki wystąpił do ZTM w Warszawie z wnioskiem o zainstalowanie biletomatu w okolicy przystanku przy ul. Rejtana.

W biletomacie, który ma stanąć w Markach będzie możliwy zakup biletów kartonikowych - jednorazowych i okresowych - oraz zakodowanie biletów długo i krótkookresowych na Warszawskiej Karcie Miejskiej, a co za tym idzie, również na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Urządzenie to będzie miało także funkcję kodowania biletów wcześniej zakupionych przez Internet. Automat przyjmie ponadto płatność przy użyciu karty płatniczej oraz bilonu.

Właścicielem biletomatu jest Mennica Polska. Instalację podłączeniową wykonał Zakład Usług Komunalnych. Biletomat będzie pod stałym nadzorem miejskiego monitoringu.

Urząd rozważa również montaż takich urządzeń w innych lokalizacjach, np. przy ul. Małachowskiego, ul. Dużej czy ul. Szkolnej. Będzie to drugi biletomat w naszym mieście. Pierwszy został zamontowany na skwerze Bł. Br. Markiewicza w Strudze.

Galeria

zdjecie: 80710
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry