Porażka z AGAPE przerwała zwycięską passę Marcovii

Marcin Boczoń Marcovia

28 września 2015    18:59

Marcovia pod wodzą Konrada Kucharczyka odniosła dwa bardzo przekonujące zwycięstwa. Najpierw nasz zespół pokonał Wilgę II Garwolin aż 7:0 a następnie odprawił z kwitkiem Sokół Serock (2:0). Niestety w minioną sobotę Marcovia została zatrzymana przez AGAPE Białołęka (1:3).

9 września Marcovia w Kobyłce mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski. Po serii rzutów karnych nasz zespół musiał uznać wyższość miejscowego Wichru. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Bramki dla drużyny Konrada Kucharczyka zdobyli Tomasz Bylak i Arkadiusz Kublik. O tym kto zostanie zwycięzcą tego pojedynku musiały zadecydować rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Kobyłki, którzy ostatecznie pokonali nasz zespół 15:14!
Dla nowego trenera Marcovii wynik pojedynku z Wichrem był sprawą drugorzędną. Najistotniejsza była możliwość zobaczenia po raz pierwszy większości zawodników w czasie gry.

Wicher Kobyłka - Marcovia Marki 2:2 (1:1) k. 15-14

Bramki: Tomasz Bylak, Arkadiusz Kublik
Żółte kartki: Radosław Mędrzycki, Łukasz Fijołek

Skład Marcovii:

Damian Krasiewicz (46' Łukasz Bestry) - Radosław Mędrzycki, Dariusz Piwowarek, Piotr Bielecki, Mariusz Rogalski (46' Bartłomiej Świniarski) - Dawid Sawicki (46' Arkadiusz Kublik), Dominik Ochman (55' Tomasz Piórkowski), Łukasz Fijołek, Adrian Górny, Tomasz Buczek - Tomasz Bylak

*

Po odpadnięciu z Pucharu Polski przyszedł czas na ligowy debiut Konrada Kucharczyka w roli trenera Marcovii. Spotkanie z rezerwami Wilgi Garwolin zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny aż 7:0. Po dwie bramki zdobyli Dawid Sawicki i Szymon Mogielnicki. Pozostałe trafienia zanotowali Adrian Rowicki, Tomasz Buczek i Tomasz Piórkowski.

Damian Krasiewicz - Rafał Piwko, Piotr Bielecki, Dariusz Piwowarek, Mariusz Rogalski (C) - Damian Brzeziński, Dominik Ochman (70' Arkadiusz Kublik), Tomasz Piórkowski, Adrian Rowicki, Tomasz Buczek (65' Szymon Mogielnicki) - Łukasz Fijołek (55' Dawid Sawicki)

Żółte kartki: Piotr Bielecki, Mariusz Rogalski, Damian Brzeziński, Dominik Ochman

*

W kolejnym ligowym pojedynku Marcovia zmierzyła się na wyjeździe z Sokołem Serock. Spotkanie na bardzo ciężkim terenie zakończyło się pewną wygraną 2:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Konrada Kucharczyka zdobyli Tomasz Buczek (na zdjęciu) i Tomasz Piórkowski.

Sokół Serock - Marcovia Marki 0:2 (0:1)

Bramki:
Tomasz Buczek 7'
Tomasz Piórkowski 50' (as. Arkadiusz Kublik)

Żółte kartki: Dariusz Piwowarek, Bartłomiej Świniarski, Szymon Mogielnicki

Damian Krasiewicz - Rafał Piwko, Radosław Mędrzycki, Dariusz Piwowarek, Mariusz Rogalski (C) - Dawid Sawicki (46' Arkadiusz Kublik), Dominik Ochman, Tomasz Piórkowski (89' Szymon Mogielnicki), Adrian Rowicki (71' Michał Ogórek), Tomasz Buczek - Łukasz Fijołek (60' Bartłomiej Świniarski)

*

Niestety w minioną sobotę zwycięska seria Konrada Kucharczyka została przerwana.

W meczu beniaminków lepsze okazało się AGAPE, które pokonało Marcovię 3:1. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0 choć to nasza drużyna stworzyła sobie więcej klarownych okazji do zdobycia bramki. Strzał Mariusza Rogalskiego zatrzymał się na słupku a dogranie Tomka Buczka minimalnie minęło swój cel. Najlepszej okazji w końcówce pierwszej odsłony nie wykorzystał jednak Arek Kublik i to nasi rywale schodzili na przerwę z podniesionymi głowami.
W drugiej części meczu AGAPE najpierw wykorzystało rzut karny po faulu Mariusza Rogalskiego a następnie zdobyło trzecią bramkę po dobrze przeprowadzonej kontrze.
Od 65 minuty Marcovia zmuszona była grać w "10" ponieważ kontuzji doznał Michał Ogórek a limit zmian został już wcześniej wykorzystany. Nasi zawodnicy grali ambitnie do samego końca i w 90 minucie za sprawą Adriana Rowickiego zdobyli honorową bramkę. Teraz przed naszą drużyną wyjazdowe spotkanie z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Trzeba szybko się pozbierać po tej pechowej porażce i przywieźć z Nowego Dworu komplet punktów.

Marcovia Marki - AGAPE Białołęka 1:3 (0:1)

Bramka: Adrian Rowicki 90'
Żółte kartki: Mariusz Rogalski, Radosław Mędrzycki, Rafał Piwko

Damian Krasiewicz - Rafał Piwko, Dariusz Piwowarek, Radosław Mędrzycki, Mariusz Rogalski - Arkadiusz Kublik (46' Dawid Sawicki), Dominik Ochman (57' Michał Ogórek), Adrian Rowicki, Tomasz Buczek (57' Szymon Mogielnicki) - Tomasz Piórkowski (46' Tomasz Bylak) - Łukasz Fijołek

Trener: Konrad Kucharczyk

zdjecie: 80885