Prof. Jan Żaryn z prelekcją w Markach.

START:    8 października 2015

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 29 września 2015    22:59


Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" oraz Marecki Ośrodek Kultury  zaprasza na prelekcję prof. Jana Żaryna pt.: Polska polityka historyczna na dziś. Dlaczego jest potrzebna?


Prelekcja odbędzie się dnia 8 października (czwartek) o godz. 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury przy ul. Fabrycznej 2.


 Prof. Jan Żaryn - historyk, zajmujący się w szczególności historią rzymskokatolickiego kościoła w Polsce w XX w. Wykładowca akademicki - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Redaktor naczelny  miesięcznika historycznego "w Sieci Historii", były dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, przewodniczący Komisji Historycznej Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów, przewodniczący Komitetu Budowy pomnika Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.


Za swoją działalność naukową, publicystyczną, edukacyjną i społeczną odznaczony wieloma nagrodami i medalami: min. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


W życiu prywatnym - żona Małgorzata i trójka dzieci - Anna, Stanisław i Krzysztof, dziadek 8 wnucząt.


W najbliższych wyborach parlamentarnych kandyduje do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z list Prawa i Sprawiedliwości.


Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 80899
fot. 1
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry