Relacja z recitalu ARTURA GOTZA pt. "Tango d`amore" w MOK.

MOK Marki MOK

 1 października 2015    16:06

27 września w Kawiarence Artystycznej Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego na zaproszenie dyrektor MOK Krystyny Klimeckiej wystąpił aktor, wokalista Artur Gotz. Artyście towarzyszył muzyk Dariusz Igielski z akompaniamentem na fortepian i akordeon.

Artysta promował swój najnowszy album pt. "Mężczyzna prawie idealny" (2015), zawierający 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Autorką tekstów jest Agnieszka Chrzanowska a bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. Publiczność miała okazję usłyszeć pochodzące z płyty utwory m.in. "Milionerzy" oraz  "Tobiasz".

Niemniej w repertuarze recitalu pt. "Tango d`amore" przygotowanego przez artystów na ten wieczór, znalazły się utwory skomponowane przez znakomitych polskich kompozytorów i wykonawców min. "Addio pomidory", "Ballada z trupem", "Jeżeli kochać", "Już kąpiesz się nie dla mnie" -Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (Kabaret Starszych Panów), "Modlitwa", "Czarny kot", "Balonik"-Bułata Okudżawy, "Salto", "Polka kryminalna"-Agnieszki Osieckiej, "Świat w obłokach", "Nie dokazuj"-Marka Grechuty.

Artyści z ogromną dawką dobrego humoru, bazując na wysublimowanym dowcipie poprowadzili koncert, zapraszając na scenę również publiczność. W warstwie muzycznej, zaprezentowanych utworów doskonale współgrały ze sobą nowe brzmienia, elementy popu, piosenki kabaretowej i swingu, bazując przy tym na wolnej improwizacji i aranżacji. Fascynujące brzmienia utworów w autorskich interpretacjach pokazały publiczności, że pasja aktorska jest bardzo silnie wpisana w możliwości wokalne jak i instrumentalne artystów.

Podczas kolejnego znakomitego koncertu sala Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego była wypełniona po brzegi tłumnie przybyłą publicznością. Jedynym mankamentem okazuje się być wielkość sali widowiskowej, która gdyby była większa pomieściłaby znacznie większą ilość słuchaczy. Cieszy nas fakt, że mimo takich ograniczeń, mogą się w niej odbywać profesjonalnie przygotowane (nagłośnienie, oświetlenie, fortepian) koncerty. Organizatorów cieszy fakt, iż wieczory w Kawiarence Artystycznej MOK to także miłe spotkania towarzyskie mieszkańców naszego miasta.

 

 

A już 18 października w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Kawiarenki Artystycznej MOK na koncert w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II pt. "Co może jeden człowiek"

Wystąpią: Jan Nowicki -wybitny polski aktor, Cezary Chmiel - kompozytor, pianista, Marek Stryszowski - wokalista i saksofonista.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Marecki Ośrodek Kultury

im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]  

 

 

Galeria

zdjecie: 80947
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry