Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju 2002

Rafał Redeł DruzynaArkadia

 17 grudnia 2002    23:49

Betlejemskie Światlo Pokoju - co to własciwie jest? Jest to szczególny ogień niesiony od Groty Narodzenia, będący symbolem pojednania, braterstwa, życzliwości i radości. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się Akcja BSP, która w ZHP ma ustalony przebieg. Tradycja stało się przekazywanie ognia przez skautów słowackich harcerzom z Polski w Tatrach na Łysej Polanie. Następnie światło przenoszone jest do harcerskiego ośrodka na "Głodówkę". Tam - w najbliżej położonej kapliczce - odbywa się Msza święta. Dalej ogień wędruje do Krakowa, na Jasna Gore i do Warszawy a potem do poszczególnych chorągwi i hufców.

Dnia 17 grudnia 2002 roku uroczystości związane z odebraniem światła przez harcerzy celem zaniesienia go do swoich środowisk odbyły się pod Pałacem Kultury i Nauki. Byliśmy tam i my - harcerze z Marek. Zawieźliśmy ogień do naszego miasta i czuwaliśmy, aby nie zgasł przez około 24 godzin. Następnego dnia reprezentacyjna siódemka harcerzy z 3MDH "ARKADIA" i trójka zuchów z 3GZ "PELOPONEZJA" przekazała światło - wraz ze świątecznymi życzeniami - dyrekcji Zespołu Szkól nr 2 w Markach, księżom parafii św. Izydora oraz władzom miasta. Spotkaliśmy się z ogromna życzliwością, za co pragniemy serdecznie podziękować.

Przygotowała
Drużynowa Kasia Rusek

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry