Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Markach.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 października 2015    23:34


W sobotę 10 października 2015 r. o godz. 18.00 w Pałacyku Braci Briggsów odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach.


Na otwarcie został zaproszony m.in. Prezes Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" -Zbigniew Paciorek, który wygłosił zebranym prelekcję historyczną na temat kolejki mareckiej.
Słuchacze z rozrzewnieniem i łezką w oku wspominali dawne czasy, kiedy to do pracy czy szkoły jeździli mareckim samowarkiem.


Co niektórzy poznali tam swoje sympatie, które z czasem przerodziły się w miłość, niejednokrotnie trwającą po dzień dzisiejszy.


Oprócz prelekcji historycznej połączonej z pokazem slajdów były wykłady dotyczące praw pacjenta jak również możliwości poprawienia słuchu dzięki specjalistycznym urządzeniom elektronicznym.


Na rozpoczęcie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach przybył również były proboszcz parafii pw. Św. Izydora w Markach -ks. Zygmunt Wirkowski oraz sam burmistrz miasta Pan Jacek Orych, który wręczył seminarzystom w prezencie? laptopa.


Foto: Klaudia Chmielewska.Galeria

zdjecie: 81445
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry