VIII Mistrzostwa Szkół Powiatu w warcabach

Michał Suchecki UKSStruga

 25 października 2015    18:20

Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu mieli możliwość sprawdzenia swych sił przy planszy warcabowej. W sobotę 24 października w Zespole Szkół w Słupnie odbyły się VIII Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych.Zawody zostały zorganizowane przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Wołominie, Uczniowskiego Klubu Sportowego Struga i Zespołu Szkół w Słupnie. W mistrzostwach wzięło udział 51 zawodników z 11 szkół naszego powiatu. Zawodnicy rozegrali po 7 partii, zawodnicy danej drużyny nie grali między sobą.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:
1. Jakub Broma (SP5 Marki)
2. Kacper Waś (SP Nadma)
3. Bartosz Mazurowski (SP Słupno)
4. Mateusz Muzaj (NSP38 Warszawa)
5. Łukasz Woźniak (SP Słupno)Zwycięzcy indywidualni otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe - do 15 miejsca. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy.

W klasyfikacji szkół zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie, na drugim miejscu ukończyła zawody drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Markach, trzecią lokatę wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nadmie. Jednym punktem przegrała z nimi drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach.

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody w postaci pucharów (I-V miejsca) i dyplomów. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe - warcabnice turniejowe. Drużyny, które wywalczyły I, II i III miejsce zostały udekorowane medalami, zawodnicy otrzymali słodkie upominki.Turniej upłynął w miłej atmosferze. Zawodnicy mieli okazję do integracji, poznania kolegów z innych szkół, a przede wszystkim mogli sprawdzić swoje umiejętności i podnieść swoje kwalifikacje. Dodatkową atrakcją była symultana warcabowa, którą przeprowadzili zawodnicy UKS Struga - zwycięzca turnieju Kuba Broma i Mistrzyni Polski do lat 16 Marta Bańkowska.

Patroni medialni mistrzostw - radio Fama i Tuba Marek zatroszczyli się o reklamę (ogłoszenia, wywiady). Przedstawiciele Tuby Marek pojawili się na sobotnim turnieju - czekamy na relację.Serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Wołominie za wsparcie finansowe, dzięki któremu mistrzostwa mogły się odbyć.

Dziękujemy także Dyrekcji Zespołu Szkół w Słupnie za umożliwienie przeprowadzenia zawodów na terenie szkoły, dziękujemy Rodzicom i opiekunom za pomoc w organizacji imprezy, a zawodnikom za ich sportową postawę, wolę walki i wspaniałą atmosferę.

Elżbieta Suchecka

Pełne wyniki turnieju
Galeria zdjęć

Galeria

zdjecie: 81795
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry