Trzy pechowe porażki pierwszej drużyny Marcovii

Marcin Boczoń Marcovia

3 listopada 2015    21:24

W ostatnim czasie pierwszy zespół Marcovii zanotował aż trzy porażki z rzędu. W każdym ze spotkań nasz zespół był zdecydowanie lepszy. Niestety w kluczowych momentach naszym zawodnikom brakowało skuteczności, koncentracji, cwaniactwa oraz przede wszystkim szczęścia.

10 października Marcovia uległa na własnym boisku Promnikowi Łaskarzew 1:2 (1:0). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Arkadiusz Kublik. Cała pierwsza połowa należała do Marcovii, która całkowicie zdominowała zespół gości. Druga odsłona również przebiegała pod wyraźne dyktando naszych zawodników. Niestety ostatecznie to goście schodzili z boiska w zdecydowanie lepszych nastrojach. Marcovia kończyła mecz w "9" po czerwonych kartkach dla Damiana Krasiewicza i Dariusza Piwowarka.

Marcovia Marki - Promnik Łaskarzew 1:2 (1:0)

Bramka: Arkadiusz Kublik 31'

Żółte kartki: Arkadiusz Kublik, Mariusz Rogalski

Czerwone kartki:

Damian Krasiewicz 82' (odepchnięcie przeciwnika)
Dariusz Piwowarek 87' (faul taktyczny)

Skład Marcovii:

Damian Krasiewicz - Piotr Bielecki, Radosław Mędrzycki (82' Damian Brzeziński), Dariusz Piwowarek, Mariusz Rogalski (C) - Szymon Mogielnicki (55' Damian Pacuszka), Tomasz Piórkowski (65' Łukasz Fijołek), Adrian Rowicki, Tomasz Buczek - Bartłomiej Świniarski, Arkadiusz Kublik

*

Tydzień później Marcovia przegrała z kolei w Regucie z miejscowym Borem 3:4. Ciężko opisać to co wydarzyło się na kameralnym obiekcie naszych rywali. Nasz zespół prowadził od 36 minuty 1:0 po kapitalnej bramce Tomasza Buczka. Mimo, że Bór miał w pierwszej połowie dwa słupki to Marcovia zdecydowanie przeważała w tym pojedynku. Jedyne czego brakowało to skuteczności i odrobiny zimnej krwi w kluczowych momentach. Druga odsłona rozpoczęła się od bramki Damiana Pacuszki, który strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:0. Gdy wydawało się, że mecz jest już w pełni kontrolowany przez naszych zawodników do głosu doszli gospodarze, którzy po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobyli kontaktową bramkę. Niestety ciężko wytłumaczyć to co stało się w następnych 10 minutach gry. Dwa trafienia Boru sprawiły bowiem, że z prowadzenia 2:1 zrobiło się 2:3. Gospodarze postanowili bronić korzystnego wyniku i dostosowali się do podpowiedzi swojego golkipera. Wśród wielu wskazówek prym wiodło jedno słowo - "LAGA". Taka gra niestety była o dziwo kluczem do sukcesu. Wprawdzie w 75 minucie do remisu doprowadził Damian Pacuszka, ale Bór minutę później ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Marcovia mogła jeszcze pokusić się o uzyskanie remisu, ale odrobiny precyzji zabrakło Damianowi Pacuszce i Adrianowi Rowickiemu.
Kolejna strata punktów na pewno boli zwłaszcza gdy strzela się trzy bramki na wyjeździe. Niestety taka jest piłka. Teraz należy się szybko podnieść i dobrą grę przełożyć na zdobycie kompletu punktów. Okazja ku temu będzie już w najbliższą sobotę gdy do Marek zawita Bóbr Tłuszcz.

Bór Regut - Marcovia Marki 3:4 (0:1)

Bramki:

Tomasz Buczek 36' (as. Arkadiusz Kublik)
Damian Pacuszka 47' (as. Adrian Rowicki)
Damian Pacuszka 75' (as. Szymon Mogielnicki)

Żółte kartki:

Łukasz Fijołek, Radosław Mędrzycki, Dominik Ochman, Rafał Piwko

Łukasz Bestry - Rafał Piwko, Radosław Mędrzycki, Dominik Ochman, Mariusz Rogalski (C) - Damian Brzeziński, Adrian Rowicki, Łukasz Fijołek (80' Dawid Sawicki), Tomasz Buczek (57' Szymon Mogielnicki) - Arkadiusz Kublik, Damian Pacuszka

*

Niestety także kolejne ligowe spotkanie Marcovii zakończyło się jej porażką. Tym razem minimalnie lepszy od naszego zespołu okazał się Bóbr Tłuszcz. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:1 mimo, że więcej okazji miała Marcovia. Niestety ogólnie patrząc pierwsza część meczu była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Po zmianie stron Bóbr szybko zdobył trzecią bramkę, po której cofnął się do głębokiej obrony. Bicie głową w mur przez naszych zawodników trwało aż do 85 minuty gdy kontaktowe trafienie po podaniu Rafała Piwko zanotował Damian Pacuszka. Mimo jeszcze kilku dogodnych okazji nie udało się naszym zawodnikom doprowadzić już do wyrównania.
Szkoda straconych po raz kolejny punktów. Tracimy bramki w przedziwnych okolicznościach i niestety później nie potrafimy ich już odrobić. Brakuje także szczęścia ponieważ sytuacji mamy bardzo dużo a piłka jak zaczarowana nie chce wpaść do siatki.
Kolejne spotkanie Marcovia rozegra na własnym boisku dopiero 7 listopada z Józefovią Józefów.

Marcovia Marki - Bóbr Tłuszcz 2:3 (1:2)

Bramki: Damian Pacuszka 40' 85'

Żółte kartki: Radosław Mędrzycki, Dominik Ochman, Adrian Rowicki, Dawid Sawicki

Łukasz Bestry - Radosław Mędrzycki, Dariusz Piwowarek, Dominik Ochman, Mariusz Rogalski (C) - Bartłomiej Świniarski (46' Damian Brzeziński), Piotr Bielecki (57' Dawid Sawicki), Adrian Rowicki, Tomasz Buczek (57' Szymon Mogielnicki) - Damian Pacuszka, Arkadiusz Kublik (80' Rafał Piwko)

Trener: Konrad Kucharczyk

zdjecie: 82057