Spotkanie z Małgorzatą Strękowską- Zarembą

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 9 listopada 2015    13:53

Zapraszamy młodych czytelników na spotkanie z Małgorzatą Strękowską- Zarembą, autorką "Filipka", "Okropnego Maciusia" i "Detektywa Kefirka" 19 listopada (czwartek) o godzinie 10:00 lub 12:00.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta Marki przy ul. Leopolda Lisa Kuli 3A. Małgorzata Strękowska- Zaremba jest autorką wielokrotnie nagradzaną. Otrzymała m.in. : Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za powieść: "Abecelki i duch Bursztynowego Domu", Wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006: "Bery, gangster i góra kłopotów", Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 oraz 2009 za tę samą książkę otrzymała II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej: "Złodzieje Snów", która została wpisana w Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Pisarka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w roku 1984 utworem opublikowanym na łamach jednodniówki Ruchu Artystycznego Świat. Obecnie mieszka i tworzy w Markach.

Galeria

zdjecie: 82161
fot. 1
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry