Spotkanie w sprawie paraliżu komunikacyjnego

Paweł Pniewski UMMarki

 16 listopada 2015    17:16

W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się spotkanie w sprawie ruchu samochodów ciężarowych na al. Piłsudskiego.

W kolejnym już spotkaniu w sprawie paraliżu komunikacyjnego na al. Piłsudskiego w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych udział wzięli przedstawiciele władz miasta Marki, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Podczas spotkania ustalono, że zostanie uzupełnione oznakowanie drogowe informujące o czasowym zakazie poruszania się samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton na trasie S8, wyregulowany zostanie także cykl świateł na al. Piłsudskiego. Na węźle "Marki" zamontowana zostanie kamera do monitorowania przestrzegania zakazu ruchu przez samochody ciężarowe oraz zainstalowane zostaną tablice "miasto monitorowane".

We wtorek i czwartek przeprowadzony zostanie pomiar natężenia ruchu na al. Piłsudskiego. Dane zebrane podczas pomiaru zostaną przeanalizowane i podsumowane w piątek. Analiza posłuży do podjęcia decyzji przez odpowiednie służby o ewentualnym rozszerzeniu zakazu na al. Piłsudskiego i wydłużenie godzin obowiązywania zakazu.

Podczas spotkania funkcjonariusze Policji i Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego zapewnili o przeprowadzaniu codziennych kontroli przestrzegania czasowego zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych na wyznaczonych punktach.

Relacja z posiedzenia Powiatowego Sztabu Kryzysowego

Galeria

zdjecie: 82468
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry