Imieniny Flory Briggs. Fotorelacja z przedstawienia.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 listopada 2015    22:34

W dniu 19.11.2015 r. w gościnnym Mareckim Ośrodku Kultury przy ul. Fabrycznej 2 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "NASZA MAŁA OJCZYZNA". Spotkania takie, organizowane cyklicznie przez MOK, mają na celu m.in. krzewienie i propagowanie wiedzy historycznej na temat naszego miasta.

Widzowie obecni na sali przenieśli się w czasie o ponad 100 lat i znaleźli się na "Imieninach u Flory Birggs",  żony jednego ze słynnych angielskich fabrykantów -Johna Briggsa, który pod koniec XIX wieku wraz ze swymi braćmi (Alfredem i Edwardem) przybył do Marek by lokować tu swoje kapitały.  "Imieniny Flory Briggs"  były niesamowitą opowieścią o dawnych czasach. Przygotowali ją aktorzy, amatorzy ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Sztuka ta była również swego rodzaju hołdem za wkład jaki wnieśli angielscy fabrykanci -Briggsowie w rozwój ekonomiczny i kulturowy Marek.

Ciesząc się z powodzenia przedsięwzięcia (sztukę wystawiano już 4 razy) aktorzy zamierzają kontynuować opowieść historyczną o Briggsach.

Na najbliższą "Noc Muzeów" zaplanowaną na maj 2016 r. Stowarzyszenie ma zamiar wystawić nową inscenizację pt.: "Wesele u Briggsów". Sztuka ta będzie połączeniem spektaklu teatralnego, biesiady i  tańca, na którą już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

A tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia z 19.11.2015 r. z Mareckiego Ośrodka Kultury. W rolę dawnych historycznych postaci wcielili się: Bogusława Sieroszewska - Flora Brigss, która jest jednocześnie autorką scenariusza do sztuki, Agnieszka Szafrańska - Augusta Briggs, żona Alfreda, Marta Kutt - pokojówka Jadzia, Zbigniew Paciorek - John Briggs, mąż Flory. Tomasz Paciorek - Alfred Briggs, Artur Rytel-Andrianik - ks. Jakub Dąbrowski, budowniczy kościoła parafii św. Izydora w Markach, Marek Mańk - Maksymilian Małachowski, prezes budowy mareckiej świątyni, Dariusz Chmielewski - Derek, ogrodnik i opiekun pałacowych terenów zieleni oraz Parku Briggsów, dzieci mareckie - Ola i Ania.  

Galeria

zdjecie: 82560
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry