Misie, miśki, misiaczki...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 25 listopada 2015    14:55

25 listopad to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym wydarzeniem odbyły się spotkania z naszymi mamy nadzieję przyszłymi albo już obecnymi czytelnikami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Smerfy" (Osiłki i Ważniaki) oraz z  Państwowego Przedszkola nr 1 w Markach (Pszczółki i Smerfy)  po wysłuchaniu wiersza "Miś idzie do przedszkola"  zaprezentowały swoje ukochane pluszowe maskotki.  Inspiracją do rozmowy na temat szacunku dla zabawek był wiersz Czesława Janczarskiego "Naprawiamy misia". Wspólnie też nauczyliśmy się fragmentu wiersza  pt. "Miś". Dużą atrakcją był konkurs w wykonaniu wychowawców, którzy  musieli  wykazać  się  nie lada zręcznością malując misia z zawiązanymi  oczami -ku uciesze dzieciaków!!!.

Wykorzystując książki  popularnonaukowe zapoznaliśmy się z życiem niedźwiedzi i ich środowiskiem naturalnym.  Uświetniliśmy spotkanie  znaną  bajką o Misiu Uszatku Czesława Janczarskiego. Dużym  zainteresowaniem  naszych gości cieszył się też film o tym wdzięcznym misiu.

Na zakończenie spotkania misie zostały odznaczone orderami i - jak to na urodzinach -  nastąpił słodki poczęstunek.

Galeria

zdjecie: 82663
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry