Relacja z recitalu KATARZYNY ŻAK w MOK.

MOK Marki MOK

 26 listopada 2015    17:30

W sobotę 21 listopada Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego wystąpiła znakomita aktorka teatralna, filmowa oraz wokalistka Katarzyna Żak. Ten wieczór w kawiarence artystycznej poprowadził wszystkich przez meandry piosenki poetyckiej. Piosenki, która przywołuje wspomnienia, działa kojąco i refleksyjnie, odkrywa piękno i kunszt słowa, poezji. Recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak okazał się być takim właśnie spotkaniem, nieprzeciętnym, interesującym. Poprzez wprowadzenie barwnych opowieści i zabawnych anegdot był kameralnym dialogiem z publicznością.

Na program recitalu złożyły się utwory poetyckie najwybitniejszych polskich poetów i kompozytorów: Agnieszki Osieckiej (m.in. "Okularnicy", "Sztuczny miód", "Szpetni czterdziestoletni"), Wojciecha Młynarskiego (m.in. "Kasia-Blues", "Miód ze słodkich róż", "Koza u rena"-z płyty "Młynarski-Jazz"), Jana Jakuba Należytego("Nie znam nudy" i "Czas młodości").

Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz głos sprawiły, że piosenki w wykonaniu artystki okazały się być prawdziwą ucztą muzyczną dla słuchaczy. Koncert był pełen pozytywnej energii, ale jednocześnie zachęcił widza do refleksji. Katarzyna Żak w sposób ujmujący przywołała postać Agnieszki Osieckiej, człowieka mądrego, uważnego na sprawy ludzkie, kobiety o pięknej duszy i niezwykłej wrażliwości. Również postać Wojciecha Młynarskiego oraz Jana Jakuba Należytego, z którymi wokalistka na stale współpracuje ukazały piękno słowa poetyckiego, jego rozumienia i interpretacji. Podczas tego wieczoru zasłuchana w piosenki liryczne, dowcipne, prawdziwe  publiczność "patrzyła w niebo" jak mawiała A. Osiecka, oczarowana siłą emocji jakie wyraziła artystka. Zdolności wokalne w połączeniu z talentem aktorskim zagwarantowały znakomity efekt sceniczny ku zadowoleni słuchaczy.

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 82685
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry