"Żywa" lekcja historii w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 15 stycznia 2016    11:04


Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach, za które serdecznie dziękujemy, w dniu 12 stycznia 2016 r. odbyła się "żywa" lekcji historii z udziałem Flory i Johna Briggsów -dawnych właścicieli fabryki przędzalniczej w Markach.


Specjalnie dla uczniów klas 4 członkowie Stowarzyszenia "Marki-Pustelnik-Struga" (Bogusia Sieroszewska -Flora Briggs i Zbigniew Paciorek -John Briggs) przebrali się w stroje z epoki, kiedy to na przełomie XIX i XX w Markach rozkwitał przemysł, by przybliżyć uczniom historię, ściśle związaną z przemysłowcami z Anglii. Dzieci były szczególnie zadowolone i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Pytaniom o "dawne Marki" nie było końca.
Jako członkowie Stowarzyszenia "Marki-Pustelnik-Struga" jesteśmy szczególnie zadowoleni, iż w ten sposób możemy realizować nasze zadania statutowe wynikające również z potrzeby serca, a dotyczące m.in. właśnie solidarnego działania na rzecz rozwoju naszego miasta oraz obowiązku ochrony jego dziedzictwa historycznego.


Lekcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem i uznaniem nauczycieli przedmiotu z innych mareckich szkół. Wkrótce odbędą się kolejne "żywe" lekcje historii.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zaś wideorelację można obejrzeć klikając tutaj:


cz. 1


cz. 2. 


Foto i wideo: Artur Rytel-AndrianikGaleria

zdjecie: 83460
fot. 1
fot. 2
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry