Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Michał Suchecki UKSStruga

 17 stycznia 2016    17:13

W sobotę 16.01.2016 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach odbyły się eliminacje strefy D (Wschód) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016 w warcabach. Strefa Wschód, do której należy Mazowsze a zatem i nasz UKS Struga jest bardzo rozległa i obejmuje swym zasięgiem 4 województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie. Na przeprowadzenie eliminacji tej grupy Polski Związek Warcabowy wybrał Marki, a organizację zawodów zlecono UKS Struga (Jarosław Suchecki został dyrektorem turnieju, odpowiedzialnym za jego przeprowadzenie).

DO naszego miasta przybyło 55 zawodników z 7 klubów warcabowych regionu wschodniego. Warcabiści walczyli w 4 kategoriach: dziewczęta do lat 10, chłopcy do lat 10, dziewczęta do lat 13 i chłopcy do lat 13.

W każdej kategorii wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować strefę Wschód na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wraz z laureatami eliminacji trzech pozostałych stref, w których grali warcabiści z innych rejonów Polski, najlepsi zawodnicy naszego rejonu (a wśród nich zawodnicy UKS Struga) spotkają się na Olimpiadzie w kwietniu na Mazurach.

Oto zwycięzcy sobotnich zmagań w Markach:
dziewczęta do lat 10:
1. Maja Kozłowska (Niedziałka)
2. Maja Cieślik (Niedziałka)
3. Melisa Kowalska (MDK1 Bydgoszcz)
Pełne wyniki:

dziewczęta do lat 13:
1. Paulina Kmieć (UKS SW Jeziorany)
2. Dominika Podhorodecka (LUKS Zefir Janikowo)
3. Magdalena Padzik (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki)
Pełne wyniki

chłopcy do lat 10:
1. Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie)
2. Bartosz Mazurowski (UKS Struga)
3. Krzysztof Mirr (MDK1 Bydgoszcz)
Pełne wyniki

chłopcy do lat 13:
1. Kacper Waś (UKS Struga)
2. Jakub Broma (UKS Struga)
3. Michał Pióro (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki)
Pełne wyniki

Pamiątkowe puchary oraz listy gratulacyjne wręczył zwycięzcom Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych i Radny Dariusz Pietrucha. Wśród zwycięzców znaleźli się trzej zawodnicy mareckiego klubu: Kacper Waś, Jakub Broma i Bartosz Mazurowski. Oprócz nich na udział w olimpiadzie mają też szanse zawodnicy UKS Struga, którym dziś się nie powiodło (zajęli 4 i 5 miejsce - blisko podium). 20 lutego wezmą udział w turnieju barażowym, gdzie o szansę udziału w olimpiadzie będą walczyć z warcabistami z całej Polski, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Baraże również odbędą się w Markach. A zatem - gratulujemy Kacprowi, Bartkowi i Kubie, a trzymamy kciuki za kolejnych naszych zawodników, którzy wciąż jeszcze mają szansę udziału w olimpiadzie.

Galeria zdjęć z turnieju

Galeria

zdjecie: 83636

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry