18 stycznia 2016    13:52

Zima to bardzo trudny i ciężki czas dla zwierząt i ptaków, dlatego ważne jest ,aby kształtować opiekuńczą postawę dzieci  wobec  nich. Na dzisiejszej  wizycie (12.01.16 r) przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Wesoły Teletubiś" rozmawialiśmy  o systematycznym dokarmianiu ptaków w czasie zimy, uczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki , które zostają w Polsce .
Do pracy z "Pszczółkami" i "Motylkami" wykorzystaliśmy opowiadania S. Szuchowej i  H. Zdzitowieckiej  pt. "Spiżarnia ptaków", "Huśtawka sikorek", "Kto tu był" oraz E. Guziakiewicza   "Leśna sanna". Przedstawiliśmy też literaturę popularno-naukową dla dzieci korzystając z Atlasu Ptaków i książki W. Cernego  -"Jaki to ptak ". Na zakończenie spotkania  został odtworzony film  "Przygód kilka wróbla Ćwirka", który był bardzo ciepło przyjęty przez naszych małych gości.

Mimo ponurej aury za oknem w naszej bibliotecznej galerii można obejrzeć pięknie pokolorowane ptaki,  o których była mowa na dzisiejszych zajęciach. Zapraszamy.

 

Galeria

zdjecie: 83685
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry