BRS zwycięzcą II Noworocznego Turnieju Halowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki!

Marcin Boczoń UMMarki MareckaLigaFutsalu

 19 stycznia 2016    12:33

II edycja halowego turnieju o Puchar Burmistrza Marek od samego początku cieszyła się sporym zainteresowaniem. Potwierdzić to może fakt, że w tym roku organizatorzy przyjęli do gry aż 40 drużyn. Tak dużego i rozbudowanego turnieju w Markach jeszcze nie było. Poziom ubiegłorocznych zmagań był na tyle wysoki, że organizatorzy zastanawiali się czy II edycja będzie w stanie go chociażby podtrzymać. Patrząc na zgłaszające się kolejno zespoły tj. Robotnicy, BRS, Warriors Young Marki, In Plus Marki czy AGD Marking Słupno można było przypuszczać, że zwłaszcza druga faza turnieju dostarczy nam wszystkim co najmniej takich samych emocji jak w roku ubiegłym. W pierwszej fazie noworocznych zmagań zespoły zostały podzielone na 8 grup. Do dalszego etapu awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny, które utworzyły 4 kolejne grupy. Warto podkreślić, że do decydującej części turnieju nie przeszły takie zespoły jak In Plus Marki, Ostropol Stanisławów czy GS AKS.
Rywalizacja w drugiej fazie grupowej rozpoczęła się w niedzielę o 12:00. Tak jak przewidywano od tego momentu gra rozpoczęła się na całego. Dodatkowo wpływ na to miał fakt, że do walki o strefę medalową przechodzili tylko zwycięzcy grup. Po meczach pełnych sportowych emocji oraz walki z duchem fair play do półfinałów awans uzyskały następujące zespoły - BRS, Warriors Young Marki, Bomba Team oraz Grom Marki.
Każda z tych czterech drużyn miała nadzieję, że to właśnie ona awansuje do wielkiego finału. Ostatecznie ta sztuka udała się Bombie Team i BRS. Zgodnie z tym pokonane drużyny z Marek musiały zmierzyć się ze sobą w derbowym pojedynku o trzecią lokatę. W starciu o brąz lepsi okazali się młodzi zawodnicy Warriors, którzy pokonali największe pozytywne zaskoczenie turniejowych zmagań 4:1.
W wielkim finale na przeciw siebie stanęły dwa najlepiej prezentujące się zespoły. Młoda i bardzo zgrana Bomba Team musiała stanąć oko w oko z niezwykle doświadczonym BRS. Wymiana ciosów nie przyniosła efektów w regulaminowym czasie gry i po remisie 0:0 o złocie musiały zadecydować rzuty karne. Lepiej próbę nerwów wytrzymali zawodnicy BRS, którzy pokonali Bombę Team 5:4. Bramkę na wagę końcowego triumfu zdobył występujący na co dzień w Marcovii Marki Tomasz Piórkowski.
Najlepszym zawodnikiem dwudniowych zmagań został motor napędowy Gromu Marki - Mariusz Rogalski. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Kamila Dróżdża z Bomby Team.  Królem strzelców został natomiast Kacper Lachowicz (Warriors Young Marki).W tym roku puchar "fair play" powędrował do zespołu Dawida Krasiewicza. Królewscy co roku pokazują klasę nie tylko w starciu z przeciwnikiem, ale także poza placem do gry.
W meczu o 3 miejsce najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Motyczyński (Warriors Young Marki). Statuetkę dla najlepszego gracza spotkania finałowego zgarnął z kolei Tomasz Piórkowski (BRS).W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie gratulujemy zwycięzcom a pozostałym zespołom dziękujemy za udział w turnieju. Największe podziękowania kierujemy do p. Jacka Orycha - Burmistrza Miasta Marki, który objął nasze wydarzenie honorowym patronatem. Za wszelką pomoc w organizacji dziękujemy natomiast p. Pawłowi Pniewskiemu. Ponadto pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że turniej mógł po raz drugi z rzędu się odbyć:
Pani Emilii Oleksiak za trzymanie ręki na pulsie i monitorowanie wszelkich formalności związanych z organizacją turnieju.
Panu Jackowi Ochmanowi z firmy Zina za wsparcie techniczne naszych zmagań.
Pani Halinie Grzelak za pomoc w promocji II Noworocznego Turnieju Halowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki i umieszczenie naszego plakatu na oficjalnej stronie miasta i gminy Radzymin.
OSP Marki za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników turnieju oraz pomoc w odzyskaniu piłek, które ugrzęzły w siatce pod sufitem.
Pizzerii Rubikon za ufundowanie voucherów dla trzech najlepszych zespołów.
Panu Pawłowi Boguszewskiemu i Pani Emilii Michalskiej z Foto-Video Boguszewscy za fotorelację z fazy pucharowej i wręczania nagród.


Patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęli:
- Radio Fama Wołomin
- Tuba Marek
- Wieści Podwarszawskie
- Turnieje.pro
- Fakty WWL

Wszystkich, których pominęliśmy przy podziękowaniach serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że zostanie nam to wybaczone :)

Marcin Boczoń, Marcin Nowak, Mateusz Grochowski"Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Marki oraz zostało współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki"

Galeria

zdjecie: 83734
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry