"Śladami rodziny Briggsów..." -fotoreportaż Marka Borkowskiego.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 stycznia 2016    16:11

Szanowni Państwo,

w dniu 14.01.2016 r. w Mareckim Ośrodku Kultury z cyklu "Nasza Mała Ojczyzna" odbyła się prelekcja Pana Marka Borkowskiego -członka Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" pt.: "Śladami rodziny Briggsów -fotoreportaż z wyjazdu Markowian członków Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" do Bradford w Anglii".

Była to swego rodzaju reporterska retrospekcja z wizyty, która odbyła się w czerwcu 2015 r. mająca na celu przybliżenie wspólnej historii -Bradford i Marek.

Marek Borkowski ur. 1947 w Markach. Dzieciństwo i młodość przeżył w Czarnej Strudze. Mocno, rodzinnie związany z Markami. Pasjonat dziejów Marek, kontynuator tradycji, zwolennik dawności. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej i wyższym rangą emerytowanym oficerem Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Jest ekspertem w zakresie budownictwa, kolekcjonerem narzędzi stolarskich i budowlanych. Członek, założyciel SMPS.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia, a wybrane zdjęcia z wyjazdu markowian do Bradford można obejrzeć klikając tutaj

Galeria

zdjecie: 83754
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry