Markowianin w Parlamencie Europejskim.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 27 stycznia 2016    18:08

Szanowni Państwo,

w dniu 26.01.2016 r., w przeddzień Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, odbyło się seminarium w Parlamencie Europejskim, pt.: "A świat milczał...".

Seminarium zostało zorganizowane przez europosłankę Panią Annę Fotygę, wspólnie z ambasadą Izraela przy UE i NATO.

W seminarium brali udział przedstawiciele środowisk naukowych, m.in.: prof. Grzegorz Berendt z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, historyk z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej -Łukasz Chrobak, senator Jan Żaryn oraz koordynator projektu "Katolicy dla Żydów" Artur Rytel-Andrianik, mieszkaniec Marek, aktywny członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" -na zdjęciu (pierwszy z lewej).

Jesteśmy dumni, iż mieszkaniec naszego miasta reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej w tak ważnych dla  nas wszystkich sprawach.

Artur Rytel-Andrianik, jest również prezesem Fundacji "Polacy Ratujący Żydów" działającej w Markach.

 Zachęcamy również do przeczytania krótkiej relacji prasowej z wydarzenia w Brukseli. Kliknij tutaj

Zamieszczamy również krótką notkę biograficzną.

Artur Rytel-Andrianik -prezes Fundacji "Righteous for the World", której działalność skupia się wokół postaw Polaków ratujących ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Ponadto jest koordynatorem ogólnopolskiego projektu badawczego poświęconego zagadnieniu Holokaustu. Zarówno jego zainteresowania jak i zobowiązania zawodowe skupiają się na rejestrowaniu relacji świadków historii i tworzeniu materiałów audio i wideo niezbędnych dla zrozumienia historii najnowszej naszej Ojczyzny. Członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Mieszka w Markach, wraz z żoną wychowuje dwie córki. Rodzony brat rzecznika episkopatu Polski -Pawła Rytla-Andrianika. Współautor artykułu: "Księża i Żydzi w Warszawie", Idziemy nr 30 (411), 28 lipca 2013 r. oraz publikacji w serwisie Zenit.org: "I cattolici che salvarono gil ebrei in Polonia Warszawa 11 czerwca 2014."

Galeria

zdjecie: 83875
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry