Wykłady z historii na Uniwersytecie w Markach.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 11 lutego 2016    12:42

Szanowni Państwo,

na zaproszenie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach, za które serdecznie dziękujemy, w dniu 10 lutego 2016 r. odbyły się wykłady na temat historii naszego miasta oraz jego rozwoju przemysłowo-gospodarczo-kulturalnego na przełomie XIX i XX wieku z udziałem Flory i Johna Briggsów -dawnych właścicieli fabryki przędzalniczej w Markach.

Specjalnie dla mareckich studentów członkowie Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" (Bogusia Sieroszewska -Flora Briggs i Zbigniew Paciorek -John Briggs) przebrali się w stroje z epoki, by przybliżyć żakom-seniorom historię, ściśle związaną z przemysłowcami z Anglii. Słuchacze byli szczególnie zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, które zaplanowano na 10 marca br. W trakcie wykładów przeprowadzono krótki test ze zdobytej wiedzy, który wszyscy studenci, z mareckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zdali na piątkę. Gratulujemy !

Jako członkowie Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" jesteśmy szczególnie zadowoleni, iż w ten sposób możemy realizować nasze zadania statutowe wynikające również z potrzeby serca, a dotyczące m.in. właśnie solidarnego działania na rzecz rozwoju naszego miasta oraz obowiązku ochrony jego dziedzictwa historycznego. Zatem do zobaczenia na kolejnych wykładach.

Galeria

zdjecie: 84308
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry