Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych

Piotr Matusiak UMMarki

 11 maja 2009    10:43

Prawo do zakupu alkoholu mają tylko osoby pełnoletnie. W Polsce do sprzedawcy należy zadanie, by upewnić się, że sprzedaje alkohol osobie pełnoletniej.
Prawo reguluje to tak: "W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy." (art. 15 ust.2 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).Szanowni Państwo,

W ramach kampanii ?Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne? Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Marki zaprasza wszystkich przedsiębiorców sprzedających alkohol oraz pracowników punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta Marki na nieodpłatne szkolenie

11 maja 2009 roku o godz. 16 .oo

w sali terapeutycznej Punktu Konsultacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Markach przy ul. Sportowej 3 (przyziemie Przychodni Zdrowia dla Dzieci).

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez specjalistów ze Studia Profilaktyki Społecznej i obejmować będzie, podstawowe akty prawne związane ze sprzedażą alkoholu oraz zasady odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.
Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry