Uroczysta Msza św. w intencji "Żołnierzy Niezłomnych". Zapraszamy!

START:    6 marca 2016

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 3 marca 2016    10:23


Szanowni Państwo,
zapraszamy bardzo serdecznie w najbliższą niedzielę 6 marca 2016 r. na godz. 9:00 do kościoła parafii św. Izydora w Markach na uroczystą Mszę św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących i nagrodę dla zmarłych.
W tej Mszy św. sprawowanej w intencji Żołnierzy Niezłomnych weźmie udział poczet sztandarowy Grupy Historycznej "NIEPODLEGŁOŚĆ" w składzie:
1. Andrzej Górski - dowódca
2. Tomasz Kaczyński - ojciec
3. Izabela Kaczyńska - żona Tomasza, mama Andrzeja i Krzysztofa
4. Andrzej Kaczyński - syn
5. Krzysztof Kaczyński - syn
Grupa Historyczna "NIEPODLEGŁOŚĆ" została założona w 2011 roku przez Andrzeja Górskiego i jest wszędzie tam, gdzie potrzebuje ich Ojczyzna. Grupa oddaje hołd Polskim Bohaterom tam, gdzie za Polskę walczyli i oddawali za Nią życie. 1.03.2016 dowódca grupy Andrzej Górski został za swoją działalność odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Natomiast tuż przy wejściu do świątyni, przed rozpoczęciem Mszy św. Bogusława Sieroszewska wraz kilkuosobowym chórem (chór "Passio Vivens" z Białołęki) zaśpiewają kilka pieśni sławiących Żołnierzy Wyklętych.
Organizatorem uroczystości jest Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".


Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 84832
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry