Razem można więcej

Dariusz Pietrucha MSG

 28 lutego 2016    01:58

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze od wielu lat wspiera matkę samotnie wychowującą dwoje dzieci w wieku 9 i 12 lat, z czego jedno - chłopiec - jest niepełnosprawne i cierpi na autyzm. Kilkukrotnie opłacaliśmy dla niego zajęcia terapeutyczne w specjalistycznym ośrodku. Rodzinę wspiera także Rada Rodziców w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach.

Do września 2015 r. nikt  z nas nie przypuszczał, że rodzina żyje w bardzo trudnych warunkach. Zajmowane przez nich mieszkanie nie posiadało łazienki, nawet bieżącej wody, było wyposażone jedynie w prąd, a ciepła zimą dostarczała stara kuchnia. Po wygaśnięciu ognia, mieszkanie bardzo szybko się wychładza, ponieważ znajdujące się po sąsiedzku lokale są nieogrzewane dzieci często chorują. Tej zimy od sąsiada mieszkającego obok, który zaczął trudnić się zbieractwem, do mieszkania dostały się gryzonie i zniszczyły ręczniki, pościel oraz ubrania. Mama dzieci jest osobą bardzo ciepłą i uśmiechniętą. Jako jedna z pierwszych reguluje wszelkie szkolne składki. Także opinia szkolnych specjalistów jest taka, że gdyby nie ciężka i systematyczna praca mamy chłopiec nie byłby  w tak dobrym stanie.

Niestety, lokal przez nich zajmowany stał się niebezpieczny dla całej rodziny. Przez swoje schorzenie chłopiec kilkakrotnie zaprószył już ogień, ponieważ rodzina ogrzewała swoje mieszkanie piecem węglowym.

 W tym roku, dzięki staraniom wielu dobrych ludzi, rodzina zmieniła mieszkanie. Po wizji lokalnej okazało się, że mieszkanie wymaga dużych nakładów na remont. Potrzeby są ogromne. Obecnie, wiele materiałów zakupiliśmy lub otrzymaliśmy od sponsorów i wiele prac jest już wykonanych. Mamy umeblowanie kuchni i pokoju, mamy zabezpieczoną terakotę i glazurę oraz kabinę prysznicową. Najważniejszą inwestycją jest wykonanie instalacji wodnej i centralnego ogrzewania (co poprawi bezpieczeństwo rodziny) oraz  zakup pozostałej armatury do łazienki.

Remont lokalu nie byłby możliwy, gdyby nie środki finansowe oraz wyposażenie otrzymane od sponsorów, którym gorąco dziękujemy. W wykończenie mieszkania zaangażowane zostały także środki, które nasze stowarzyszenie otrzymuje od mieszkańców Marek w ramach 1% podatku. Opisana pomoc to dowód na to, że warto wspierać w rozliczaniu się z fiskusem mareckie organizacje pożytku publicznego "wielkim małym 1%".

Niech te pieniądze pozostaną w Markach i pracują na rzecz mieszkańców.

O postępach remontu będziemy informować na bieżąco.

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 w Markach

[gallery]

Galeria

zdjecie: 84913
fot. 1
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry