"O Żołnierzach Wyklętych opowieść"

Radek Dec DzieńPamięciZW

 29 lutego 2016    21:40

To był poruszający koncert galowy w Teatrze Polskim pt. "O Żołnierzach Wyklętych opowieść". Wykonawcy: Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Jerzy Zelnik i artyści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP. Wcześniej Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wręczył pośmiertne nominacje na wyższe stopnie oficerskie Wyklętym ("Łupaszce" i innym) - na ręce członków ich rodzin, a także medale pamiątkowe i odznaki honorowe Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego dla prof. dra hab. Krzysztofa Szwagrzyka i Fundacji ,,Łączka". Zaproszenie na koncert było efektem docenienia działalności i zaangażowania członków Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych" w Markach w krzewienie idei patriotycznych na terenie naszego miasta oraz działań na rzecz upamiętnienia bohaterów Powstania Antykomunistycznego lat 1944-1963.
Więcej na stronie MON: http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/2016-02-29-koncert-w-holdzie-zolnierzom-wykletym/

Galeria

zdjecie: 85030
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry