Dla Marek u Wojewody

Daniel Kurek UMMarki PISMarki

 4 marca 2016    11:32

W dniu 3 marca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie klubu Radnych PiS oraz Burmistrza Radosława Bartosika z obecnym Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą.

 

Podstawową kwestią jaką poruszono na spotkaniu były korki w naszym mieście. Nasza delegacja wystąpiła z prośbą o interwencję Wojewody w sprawie zmiany okresu zakaz ruchu samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton, tak aby obowiązywał on w godzinach 6:00-22:00 (tak jak to było podczas remontu mostu Grota-Roweckiego). Otrzymaliśmy obietnicę Wojewody, że pochyli się nad tym problemem.

 

Na spotkaniu poruszana była również kwestia dotycząca budowy obwodnicy Marek a przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie ekranami akustycznymi pewnych jej odcinków. W tym zakresie również możemy liczyć na interwencję Wojewody.

 

Ważną kwestią, która również była dyskutowana była wysokość subwencji oświatowej dla Marek, która jest wysoce nie wystarczająca (tylko ok. 40% realnego zapotrzebowania). Problem ten jest dostrzegalny również w innych miejscowościach okalających Warszawę i Urząd Wojewódzki ma go na uwadze.

[gallery orderby="title"]

Podczas spotkania omówiono również temat rewitalizacji mareckich kamienic oraz terenów po dawnej fabryce Briggsów (wraz z Pałacykiem).

 

Sprawą, którą próbowaliśmy zainteresować Wojewodę była również rewitalizacja dawnego wysypiska śmieci wraz z terenami do niego przylegającymi (Zwałka przy ul. Okólnej wraz z jeziorkiem ?Meksyk? i przyległym lasem).

 

Spotkanie zakończyło się zaproszeniem Pana Wojewody do Marek, które zostało pozytywnie przyjęte. Miejmy nadzieję, że w niedługim okresie będziemy mogli ugościć Wojewodę u nas aby dokładniej omówić sprawy dotyczące naszego miasta a przede wszystkim ustalić jakieś konkretne działania.

Galeria

zdjecie: 85165
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry