Żołnierze Niezłomni na Mszy św. w kościele parafii św. Izydora w Markach. Fotorelacja

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 6 marca 2016    14:21

Szanowni Państwo, z godnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu 6.03.2016 r. o godz. 9:00 w kościele parafii św. Izydora w Markach odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa prelekcję historyczną nt żołnierzy NSZ działających na terenie Marek wygłosił Prezes Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" -Zbigniew Paciorek. We Mszy św. uczestniczyli również przedstawiciele Grupy Historycznej "Niepodległość" z dowódcą Panem Andrzejem Górskim na czele, jak również i z pozostałymi członkami Grupy -rodziną Państwa Kaczyńskich: Izabelą i Tomaszem oraz synami Andrzejem i Krzysztofem, którzy przez cały czas w strojach z epoki oraz sztandarem pełnili wartę w nawie głównej kościoła.

Uroczystość ubogacał śpiewem, zarówno przed Mszą św. jak i po jej zakończeniu, chór z Białołęki "Passio Vivens" z prowadzącą -Bogusławą Sieroszewską.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria

zdjecie: 85227
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry