FERIE ZIMOWE W FUNDACJI OTWARTE SERCE

Katarzyna Perzanowska OtwarteSerce

 8 marca 2016    15:22

Ferie zimowe zorganizowane przez Fundację dla jej podopiecznych oferowały w tym roku dwa rodzaje warsztatów: "Teatr lalek w pigułce" oraz warsztaty muzyczne.

"Teatr lalek w pigułce" były to zajęcia teatralne z użyciem pacynek. Nie tylko przybliżyły uczestnikom świat teatru lalek, ale stanowiły również element wesołej i dobrej zabawy. Warsztaty obejmowały ćwiczenia z zakresu emisji głosu, dubbingu, pracy z pacynką. Uwieńczeniem zajęć było przygotowanie spektaklu pt. "Pod szklaną górą" dla dzieci z przedszkola w Markach przy ul. Dużej 1A. Możliwość zrobienia czegoś na rzecz innych przyniosła naszym wychowankom wiele radości.

Warsztaty muzyczne obejmowały zajęcia z grupą początkującą i grupą zaawansowaną. W warsztatach uczestniczyli również członkowie zespołu Open Heart.

Grupa początkująca poznawała różne instrumenty: gitarę, gitarę basową, keyboard, perkusję, perkusjonalia. Śpiewaliśmy i graliśmy razem znane piosenki oraz uczyliśmy się nowych. Niekwestionowanym przebojem warsztatów stała się szanta: "Kiedy szliśmy przez Pacyfik". Grupa zaawansowana zajmowała się przygotowaniem do nagrywania w studio, uczyła się grać w słuchawkach, nagrywać "na setkę" i ścieżkami.


Wielką frajdą podczas ferii dla najmłodszych wychowanków Fundacji czyli "klubowiczów" okazało się PIŻAMA PARTY. Wcześniej zabawy w "obozie leśnym" pośród namiotów i "ogniska", z wieczorną pizzą i jajecznicą z bułeczkami następnego dnia, tradycyjnie, samodzielnie przygotowaną przez wychowanków na śniadanie. Chodzenie po placówce w piżamie i skarpetkach, popijanie ciepłego kakao i podjadanie ciastek, a w dodatku w większym i doborowym towarzystwie, nabierało dodatkowego uroku i było wspaniałym sposobem na relaks. Wspomnienia z ferii wciąż są żywe!

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry