Weekendowe granie Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki

Marcin Boczoń Marcovia

 9 marca 2016    16:41

W miniony weekend młodzieżowe roczniki Marcovii wzięły udział w turniejach oraz meczach sparingowych, które odbywają się w trakcie przygotowań do spotkań ligowych. Poniżej znajdują się krótkie opisy z obozów naszych drużyn.

 

Chłopcy z rocznika 2003 w ostatnim czasie rozegrali trzy mecze sparingowe. Przeciwnikami były zespoły Varsovii, Huraganu Wołomin oraz Orłów Zielonka. Wszystkie te mecze niestety zakończyły się porażkami. Nasz zespół od kilku miesięcy boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi dlatego niecierpliwością czekamy na powrót wszystkich chłopców do zdrowia.

 

W miniony weekend podopieczni Łukasza Zalewskiego i Damiana Pacuszki z rocznika 2004 wzięli udział w I edycji "PSF CUP 2016". Turniej organizowany był przez polską szkołę futbolu na hali sportowej przy ul. Michała Ossowskiego 25 w Warszawie.
Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów a mecze odbywały się systemem "każdy z każdym:. Nasi zawodnicy trzy pierwsze mecze wygrali bez żadnych problemów - 8:0 z PSF I, 6:0 z SF Wilanów oraz 7:0 - PSF II. Kolejne spotkanie nie było już tak przekonujące w wykonaniu zawodników naszej Akademii. Widać było zbyt dużą pewność siebie po trzech rozegranych kolejkach przez co w następnym meczu ostatecznie pokonali 2:0 G81 Wilanów. Było to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie dla naszych chłopców ponieważ ich postawa na boisku w piątym meczu przyniosła pierwszą porażkę w turnieju 0:2 z ambitnymi przedstawicielami UKS Irzyk. Po tym pojedynku nasi zawodnicy mieli najdłuższą przerwę w turnieju. Był to czas poświęcony na rozmowy i przemyślenia dla trenera i jego podopiecznych. Na ostatni mecz zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani. Widać było, że starcie z Irzykiem to był tzw. "wypadek przy pracy". Podsumowując chłopcy pokazali się z dobrej strony i godnie reprezentowali miasto Marki dzięki czemu pojawiło się duże zainteresowanie ze strony rodziców innych drużyn.
Dodatkowym powodem do zadowolenia było wyróżnienie dla Jakuba Lisa, który został najlepszym zawodnikiem turnieju.
Brawo Drużyna!

 

6 marca zawodnicy grupy żółtej i zielonej rocznika 2005 rozegrali blisko dwugodzinną grę wewnętrzną. Blisko 25 zawodników miało szansę zaprezentowania swoich umiejętności oraz formy trenerom prowadzących ich grupy. Dla Alka Kraśnickiego, Łukasza Zalewskiego i Szymona Mogielnickiego była to świetna okazja to przeglądu kadr przed rozgrywkami ligowymi, które startują już za miesiąc. Kilku zawodników podczas gry pokazało się z bardzo dobrej strony pokazując, że na poważnie myślą o wywalczeniu sobie miejsca w pierwszym składzie podczas spotkań ligowych. Trenerzy chcieliby jednak podkreślić, że nie zwracają uwagi tylko na postawę boiskową. Zawodnicy muszą pamiętać również o zaangażowaniu, doskonaleniu swoich umiejętności oraz zachowaniu podczas treningów.

Trenerzy: Łukasz Zalewski, Alek Kraśnicki, Szymon Mogielnicki

 

6 marca rocznik 2006 rozegrał mecz kontrolny z drużyną AFK Legion Warszawa.
Na mecz trener Konrad Podeszwik powołał wszystkich zawodników, którzy sumiennie przepracowali miniony tydzień. Tak pięknie jak się jedzie niedzielnym porankiem trasą S8 tak piękne akcje tworzyły obie drużyny w formacjach ofensywnych. Naprawdę warto było w deszczu oglądać akcje Marcovii oraz Legionu. Chłopcy z obydwu drużyn mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych pokazali wiele pomysłów na strzelenie gola. Za ciekawe niedzielne południe dziękujemy drużynie AFK Legion Warszawa i życzymy dalszego rozwoju sportowego. My natomiast dalej szlifujemy formę na zbliżające się rozgrywki ligowe.

 

W niedzielę grupa zółta rocznika 2006 rozegrała sparing z Białymi Orłami. Mecz odbywał się na boisku rywala.
Nasza drużyna zagrała bardzo słabo w pierwszych obu kwartach. Po zmianie ustawienia w trzeciej kwarcie nasi chłopcy zaczeli mocno zagrażać drużynie przeciwnej. Ostatnia kwarta należała tylko i wyłącznie do chłopców z Marek. Dzięki bardzo dobrej czwartej części gry udało nam się nawiązać kontakt z przeciwnikiem. Ostatecznie nieznacznie przegraliśmy, ale jeżeli nasza gra wyglądałaby tak jak w drugiej połowie meczu to o wynik i postawę chłopców bylibyśmy spokojni.

 

Chłopcy z grupy zielonej rocznika 2007 w ostatni weekend rozegrali mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków. Po dobrym meczu nieznacznie ulegli silnemu rywalowi. Poprzedni miesiąc chłopcy również spędzili aktywnie. Na uwagę zasługuje szczególnie udział w turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa, który chłopcy wygrali.

 

W miniony weekend grupa żółta rocznika 2007 zmierzyła się z drugim zespołem Dolcanu Ząbki. Nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Liczne akcje zespołowe zaowocowały dużą liczbą sytuacji strzeleckich po bramką przeciwnika. Wynik 11:0 na korzyść podopiecznych Alka Kraśnickiego to niezły prognostyk przed zbliżającymi się wielkimi krokami spotkaniami ligowymi. U chłopców widać było zaangażowanie, współpracę, ale przede wszystkim mądrość w grze. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały jednak kilkukrotnie zabrakło nam zimnej krwi w sytuacjach sam na sam z bramkarzem zespołu Dolcanu.Chłopcy, którzy wzięli udział w spotkaniu:
Adam Ratajczyk, Leon Dziak, Gabriel Pawłowski, Kamil Bodecki, Szymon Paciorek, Szymon Motyka, Kacper Karczewski, Mateusz Barański, Wiktor Pietrucha, Olivier Pietrucha, Filip Paliński, Marcel Chrzanowski, Krzysiek Dziedzicki.

Trener: Alek Kraśnicki

 

Trzeba przyznać, że miniony weekend chłopcy z rocznika 2008 mieli bardzo udany. W sobotę korzystając ze sprzyjającej aury rozegraliśmy grę wewnętrzną. W niedzielę natomiast spotkaliśmy się pod balonem na meczu z drużyną zza miedzy, Wichrem Kobyłka. Chłopcom z obydwu zespołów należą się gromkie brawa za postawę w tym spotkaniu. Bardzo pozytywnym elementem tego pojedynku było rozgrywanie akcji od tyłu przez bramkarza i zakończonych bramką do tzw "pustaka". Wszyscy mali Marcoviacy zasłużyli na wyróżnienie! Gra napawa optymizmem. Robimy szybkie postępy i oby tak dalej!!
Cieszymy się, że po chorobie wrócił nasz "GLADIATOR" - Kubuś Stefaniak!
Z niecierpliwością czekamy teraz na powrót Szymka Krasuskiego, który wyszedł już ze szpitala i powoli wraca do zdrowia. Życzymy mu wszyscy jak najszybszego powrotu na boisko!

 

W sobotę chłopcy z rocznika 2009 uczestniczyli w turnieju Mini Talent CUP. W grupie eliminacyjnej rywalizowaliśmy z zespołami Wichru Kobyłka, Znicza Pruszków, Talentu Targówek, Dolcanu Ząbki oraz AMP Gol. Mimo dzielnej postawy naszej drużyny nie udało nam się awansować do gier półfinałowych. Tym akcentem zakończyliśmy już cykl turniejów halowych, w których braliśmy udział tej zimy. Trenujemy ciężko i staramy się cały czas podnosić swoje umiejętności co na pewno zaprocentuje jak tylko zaczniemy grać na trawie.

 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 85296

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry