Wiosenna podróż ze "Świerszczykiem"

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 16 marca 2016    14:10

Spotkanie z maluchami z Państwowego Przedszkola nr 1 w Markach przebiegło w atmosferze wiosenno-  przedświątecznej.Piękna pogoda  i słońce za oknem przypomniało nam, że za kilka dni mamy pierwszy dzień wiosny. Uczestnicząc w zabawie (kalambury) dzieci wykazały się pomysłowością przedstawiając pierwsze jej zwiastuny (bocian, zajączek, biedronka, żabka itd.). Za kilka dni  Święta Wielkanocne.  Przedszkolaki  opowiadały  jak przygotowują się do świąt, w jaki sposób ozdabiamy jajka, robimy dekoracje świąteczne. Do pracy wykorzystaliśmy czasopismo dla dzieci "Świerszczyk", znajdujące się w naszej bibliotece, które  zawiera bardzo ciekawe opowiadanka  i wiersze  dla najmłodszych m. in.  wiersz  M. Strzałkowskiej "Pisanki ",  "Wiosenna pisanka" ,
D. Gellner   "Śmigus-dyngus dziś szaleje", "Wydmuszki" oraz opowiadanko  M. Skrabskiej  "Wiosenne podróże". Pamiątką dzisiejszego spotkania są  piękne, papierowe  zajączki, które mali uczestnicy wykonali samodzielnie. Będą wesołą ozdobą wielkanocną przedszkolnych sal.

 

Galeria

zdjecie: 85485
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry