II Mistrzostwa Polski strażaków w bieganiu po schodach

Marcin Brzeziński OSP

 20 marca 2016    14:04

Z wielką przyjemnością pragniemy pochwalić się wyczynem naszych druhów!Nasi strażacy, Sebastian i Mariusz, nie tylko ukończyli pomyślnie bieg, ale uzyskali 12 wynik na 68 zespołów!!!
Pierwszy start i niewątpliwy sukces!Impreza odbyła się podczas Towerrunning European Championships 2016 i zgromadziła ponad 120 strażaków z całej Polski.Strażacy, w odróżnieniu od biegów "cywili" musieli pokonać dystans ponad 800 schodów w pełnym umundurowaniu bojowym, tj. buty specjalne, ubranie typu nomex, hełm bojowy, rękawice i aparat powietrzny - całość zestawu to dodatkowe ok 17 kg!


Choć dla strażaka Wojskowej Straży Pożarnej jest to codzienność, to dla ucznia 3 klasy technikum był to prawdziwy sprawdzian hartu i wytrzymałości.Zobacz filmowe podsumowanie:


Obaj zdecydowanie podołali temu wyzwaniu i już zaczynają przygotowania do podobnych zawodów w kopalni soli w Wieliczce!

 

A co nam pomaga na co dzień? Nowy, dobry sprzęt zakupiony ze środków dofinansowanych przez Urząd Miasta Marki. 

 

Galeria

zdjecie: 85546
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry