Zaproszenie na WERNISAŻ WYSTAWY pt. "W OBIEKTYWIE TADEUSZA ŚLEPOWROŃSKIEGO".

MOK Marki MOK

 23 marca 2016    15:01 

 

GALERIA
Mareckiego Ośrodka Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
zaprasza w
niedzielę 03.IV. 2016 o godz. 17.00
na wernisaż wystawy
pt. "W OBIEKTYWIE TADEUSZA ŚLEPOWROŃSKIEGO"
Uroczystość uświetni:
Koncert fortepianowy
w wykonaniu
FRYDERYKA DANILUKA


Wstęp wolny


TADEUSZ ŚLEPOWROŃSKI (1960-2015) był postacią bardzo aktywnie uczestniczącą w lokalnej społeczności powiatu wołomińskiego jako dokumentalista i  kronikarz wszystkich ważniejszych wydarzeń. Jego spuścizną jest wiele zdjęć i filmów dokumentalnych, które stanowią olbrzymie źródło wiedzy o historii regionu wołomińskiego i przemian, które następowały na tym terenie.


Tadeusz Ślepowroński był obecny podczas wszystkich ważnych wydarzeń dla społeczności lokalnej wielu miejscowości, również mareckiej. Był dokumentalistą, który wyjątkowo trafnie oceniał sytuacje i wydarzenia ważne dla ludzi i z ich udziałem na tle historii powiatu wołomińskiego.


Zawodowo związany z redakcją  "Życia Powiatu na Mazowszu", bezpłatnego pisma prezentującego najważniejsze wydarzenia z życia lokalnej społeczności. Opisującego życiorysy ciekawych ludzi ziemi wołomińskiej oraz opinie -na bieżące tematy-osób związanych z regionem. Autor wielu filmów dotyczących szeroko pojętego terenu Równiny Wołomińskiej, w Markach obecny od wielu lat podczas dokumentowania wydarzeń kulturalnych, artystycznych, obchodów patriotycznych, imprez integracyjnych, rekreacyjnych i sportowych.


Marecka działalność filmowa i fotograficzna Tadeusza Ślepowrońskiego, to przede wszystkim realizacja dokumentalna z takich imprez jak "Memoriał Huberta Bercika", Finały WOŚP w Markach, "Bieg Nocny Marek", Spartakiada Rodzinna i wiele innych.


Tadeusz Ślepowroński był człowiekiem wyjątkowym i niezwykłym. Dawał ludziom dobrą energię, życzliwość i humor. Zaangażowany działacz społeczny dla swojego miasta -Kobyłki i innych miejscowości z powiatu wołomińskiego, samorządowiec, jednym słowem człowiek aktywny na wielu polach.


Podczas prezentacji wystawy wybranych prac  Tadeusza Ślepowrońskiego zobaczymy fotografie jego autorstwa oraz przyjaciół z pleneru malarsko- fotograficznego , który miał miejsce w lipcu 2015 roku w Pałacu w Chrzęsnem i Skansenie w Kuligowie. Ekspozycja wybranych prac dotyczy także fotografii wykonanych w Markach, tym samym nawiązuje bezpośrednio do jego działalności kronikarskiej naszego miasta.


WspomnienieTadeuszu Ślepowrońskim: https://www.zyciepw.pl/wspomnienie-tadeusz-slepowronski


FRYDERYK DANILUK od kilkunastu lat uczestniczy w zajęciach klasy fortepianu Ogniska Muzycznego Mareckiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Krzysztofa Zajkowskiego. Jest studentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gra na fortepianie jest jego największą pasją.


Serdecznie zapraszamy!!!


Marecki Ośrodek Kultury
im. T. Lużyńskiego
tel. 22 781 14 06
www.mokmarki.pl

Galeria

zdjecie: 85881
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry