WYHAMUJ W PORĘ

Piotr Matusiak UMMarki

 12 maja 2009    08:41

Marki w ogólnopolskiej kampanii Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczneNasza gmina, jako jeden z 1400 samorządów, przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”. Uroczysta inauguracja miała miejsce podczas konferencji w Sejmie Rzeczypospolitej w Warszawie, w dniu 7 kwietnia 2009 roku. Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Przedsięwzięciu patronuje m.in. Senat Rzeczpospolitej Polskiej, Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych.
Włączając się w tę kampanię chcemy zachęcić każdego mieszkańca naszej gminy do oceny własnego modelu picia alkoholu oraz do odpowiedzi na pytanie – Czy moje picie jest bezpieczne? Chcemy ostrzec przed zagrożeniami, jakie mogą pojawić się w związku z piciem alkoholu. Pokażemy też w jaki sposób przeliczać ilość wypijanego alkoholu i jak nie przekraczać granicy picia o niskim ryzyku szkód.

Kampania adresowana jest do dorosłych konsumentów alkoholu – także do tych, którym wydaje się że piją niewiele. Jej celem jest ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Z informacją o konieczności monitorowania własnego wzoru picia alkoholu chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców gminy. Przygotowane dla potrzeb kampanii spoty telewizyjne, plakaty, ulotki edukacyjne, książki i broszury trafią do szkół, Ośrodków Zdrowia, Ośrodka Pomocy Społecznej, Punktu Konsultacyjnego, Policji, Parafii kościelnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych miejsc użyteczności publicznej.
W ramach kampanii specjalny przekaz profilaktyczny zostanie skierowany do młodzieży. Z myślą o tej grupie docelowej powstała strona internetowa www.niebotak.pl , która pokazuje, że najbardziej bezpieczne dla osoby niepełnoletniej jest zachowanie abstynencji. Do szkół trafi, przygotowany przez PARPA, scenariusz wywiadówki dla rodziców oraz scenariusz zajęć profilaktycznych. Ponadto placówki te otrzymają materiały edukacyjne pod hasłem „Nie bo tak”, adresowane do młodych ludzi.
Ambasadorem kampanii w naszej gminie odpowiedzialnym za jej realizację jest Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej kampanii
www.wyhamujwpore.pl

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry