Mareckie innowacje w edukacji

Paweł Pniewski UMMarki

 4 kwietnia 2016    20:12

W szkole SP 4 w Markach odbył się briefing prasowy na temat zmian wprowadzanych w mareckich szkołach. Tematem briefingu było otwarcie pierwszego źródełka wody, nowe defibrylatory i dzienniki elektroniczne.

Spotkanie rozpoczął Kajetan Specjalski Dyrektor Wodociągu Mareckiego, który poinformował, że źródełka od dziś działają we wszystkich szkołach w Markach. Dyrektor podkreślał, że w akcji chodzi nie tylko o łatwy dostęp do bezpłatnej wody dla uczniów ale także o propagowanie picia wody z kranu, jako alternatywy do spożywania wysokosłodzonych napojów. Źródełka mają służyć nie tylko promocji zdrowego trybu życia, ale także promowaniu postaw ekologicznych wśród najmłodszych. W ramach kampanii Wodociąg Marecki przewidział liczne konkursy i lekcje edukacyjne adresowane do uczniów w szkołach. Akcja ma na celu zmierzenie się z mitem kranówki i promocję picia wody "Najnowsza Moda - Markowa Woda". Wodociąg marecki zainstalował źródełka we wszystkich szkołach.

Jacek Orych Burmistrz miasta Marki, opowiedział o wyposażeniu mareckich szkół w defibrylatory dostosowane do ratowania życia najmłodszym. W ramach akcji odbędą się także lekcje na temat ratowania życia oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Życzymy sobie, aby defibrylatory były używane jak najrzadziej, ale bezpieczeństwo uczniów jest dla nas najważniejsze i stąd ta inwestycja - dodał burmistrz.

We wszystkich mareckich szkołach został wdrożony elektroniczny dziennik. O tym rozwiązaniu opowiedział Andrzej Motyka, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych. Już od marca rodzic może sprawdzić stopnie swoich pociech nie wychodząc z domu. Wystarczy zalogować się na konto, by uzyskać dostęp do ocen dziecka, listy obecności oraz otrzymywać komunikaty organizacyjne zamieszczane przez wychowawców i dyrekcję. Rodzice postulowali wprowadzenie tego rozwiązania w ubiegłym roku. Po okresie testów bezpłatny system już działa w każdej mareckiej szkole. Andrzej Motyka wyraził nadzieję, że system przyczyni się do lepszej komunikacji rodziców i nauczycieli dla dobra dzieci.

Konferencję krótko podsumował burmistrz, wyrażając nadzieję że wszystkie innowacje sprawdzą się pozytywnie.

Relacja video redakcji Życia Powiatu na Mazowszu
Relacja Radia FAMA

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry