Relacja z wernisażu "W obiektywie Tadeusza Ślepowrońskiego".

MOK Marki MOK

 7 kwietnia 2016    16:30

W niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00 w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbył się uroczysty wernisaż retrospektywnej wystawy Tadeusza Ślepowrońskiego. Wernisaż uświetnił koncert fortepianowy ucznia ogniska Mareckiego Ośrodka Kultury Fryderyka Daniluka pod kierunkiem Krzysztofa Zajkowskiego.

Jako wstęp do wystawy został wyświetlony film dokumentalny autorstwa Tadeusza Ślepowrońskiego dotyczący równiny wołomińskiej. Dokument opowiada o życiu w naszej najbliższej okolicy, o ciekawych miejscach, wydarzeniach, grupach, a wreszcie zespołach ludowych Powiatu Wołomińskiego.  Pokazuje jak wiele ciekawych i inspirujących rzeczy dzieje się "tuż obok nas".

W sali głównej zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane przez Tadeusza Ślepowrońskiego oraz jego przyjaciół podczas pleneru malarsko- fotograficznego, który miał miejsce w lipcu 2015 roku w Pałacu w Chrzęsnem i Skansenie w Kuligowie. W kawiarence zaprezentowano zdjęcia wykonane w Markach podczas Memoriału Huberta Bercika, tym samym wystawa nawiązuje bezpośrednio do działalności kronikarskiej autora fotografii  w Markach.

W kolejnej części wernisażu kilka słów na temat Memoriału Huberta Bercika, oraz fotografii autora powstałych podczas tego wydarzenia, opowiedziała pani Izabela Paciorek - wolontariuszka i organizatorka tegoż memoriału. Na zakończenie uroczystości przybyli goście wysłuchali koncertu fortepianowego w wykonaniu Fryderyka Daniluka, który  zagrał nokturny Fryderyka Chopina, świetnie wpisujące się w charakter wystawy. Chopin komponował swe utwory inspirując się Mazowszem, zatem muzyka ta w pełni oddawała ducha prezentowanych fotografii. Wszyscy goście otrzymali wyświetlany film na płycie DVD oraz informator w którym przedstawiono warte odwiedzenia miejsca równiny wołomińskiej. Było to idealnie zakończenie części oficjalnej wieczoru. Uroczystość poprowadziła historyk sztuki Antonina Michalska, będąca komisarzem wystawy pod nieobecność artysty- plastyka Luizy Wojciechowskiej-Konopki.

Po części oficjalnej wszyscy goście wzięli udział w części towarzyskiej. Przy słodkim poczęstunku oglądali prezentowane prace, dyskutowali, wspominali, planowali kolejne plenery malarsko?fotograficzne. Oglądanie prac uprzyjemniała gościom muzyka w wykonaniu Krzysztofa Zajkowskiego-pedagoga w Ognisku Muzycznym Mareckiego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło wzruszających wspomnień związanych z Tadeuszem Ślepowrońskim, który był człowiekiem pogodnym, ludzkim i przede wszystkim prawdziwym.

Zespół Mareckiego Ośrodka Kultury stanął na wysokości zadania, dzięki czemu  wernisaż przebiegł w miłej atmosferze, uprzyjemniając gościom niedzielne popołudnie.

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 86209
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry