Dla bezpieczeństwa mareckich uczniów!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 13 kwietnia 2016    16:42

Projekty: ?Bezpieczna droga do szkoły? oraz ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? w mareckich szkołach? Tak! To możliwe! Trzeba jedynie dopełnić formalności.Poniżej treść pisma, które złożyłem na ręce Burmistrza Jacka Orycha:

W dniu 6.04.2016 roku odbyłem spotkanie z dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa naszych najmłodszych mieszkańców, którzy codziennie pokonują drogę do mareckich szkół podstawowych. Z uwagi z dynamicznym rozwojem miasta, stale zwiększającą się liczbą mieszkańców, a także zwiększającym się ruchem samochodów wspomniana droga do szkoły nie zawsze jest w pełni bezpieczna, co potwierdza się w opiniach rodziców dzieci.

Efektem ww. spotkania jest fakt uzyskania zgody na przeprowadzenie w mareckich szkołach podstawowych akcji ?Bezpieczna droga do szkoły? oraz ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny?. Akcje z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz udziałem instruktorów, funkcjonariuszy komendy policji, czy służb ratowniczych mają na celu wspieranie działań edukacji komunikacyjnej wśród uczniów szkół. Dodatkowo uczestnicy akcji otrzymują różnego rodzaju nagrody, tj. np. zestawy rowerowe, kaski, odblaski, itp. Jedynym warunkiem zorganizowania ww. akcji jest formalne zgłoszenie szkół przez przedstawiciela samorządu, którym w tym przypadku jest Burmistrz Miasta Marki.

W związku z tym, zwracam się do Pana Burmistrza z wnioskiem o zgłoszenie mareckich szkół podstawowych do udziału w ww. akcjach. W pierwszej kolejności, co jest wynikiem ustaleń ze spotkania proszę o zgłoszenie Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 3, wskazując po dwa terminy w okresach: przed wakacjami oraz we wrześniu tego roku. Oficjalne wystąpienie należy skierować do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Z góry dziękuję za przychylność w przedmiotowej sprawie. Jestem przekonany, że powyższe działania pozytywnie wpłyną na edukację komunikacyjną wśród uczniów mareckich szkół.

Galeria

zdjecie: 86490
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry