Grała Akademia Piłkarska Marcovia Marki

Marcin Boczoń Marcovia

 14 kwietnia 2016    14:49

W miniony weekend (9-10 kwietnia) zawodnicy Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki rozegrali szereg spotkań ligowych. Pierwszy zespół seniorów zremisował bezbramkowo z Gromem Warszawa choć niewiele zabrakło do wywalczenia kompletu punktów. Prowadzona przez Michała Ogórka drużyna rezerw zakończyła weekend w zdecydowanie lepszym nastroju ponieważ pokonała Sokół II Serock 2:1. Na listę strzelców wpisali się Radosław Stefaniak oraz Jan Goławski.Wysokie zwycięstwa odnieśli z kolei zawodnicy z roczników 2000, 2006 grupa "zielona" i 2006 grupa "żółta". Podopieczni Arkadiusza Kostrzębskiego (rocznik 2000) gładko pokonali rówieśników z Rządzy Załubice 7:1. Rywale byli dla naszych chłopców równorzędnym przeciwnikiem tylko w pierwszej połowie. Druga odsłona w całości należała bowiem do graczy Marcovii. Grupa "zielona" rocznika 2006 dała natomiast fenomenalny popis w pojedynku z Drukarzem Warszawa. Zawodnicy Konrada Podeszwika mieli w przeszłości wiele problemów z zespołem z Warszawy, ale tym razem rozegrali znakomite zawody, które zakończyły się triumfem 13:1! Grupa "żółta" natomiast także we wspaniałym stylu pokonała 12:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki.


Komplet punktów powędrował również na konto zawodników z rocznika 2004, którzy wygrali 4:2 z Wichrem Kobyłka. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kuba Lis (na zdjęciu poniżej) 2, Eryk Rymuza i Maciek Chęciński. Powody do zadowolenia miał także Szymon Mogielnicki. Jego podopieczni z grupy "żółtej" rocznika 2005 po bardzo zaciętym meczu pokonali bowiem KS Łomianki 5:4.Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli z kolei zawodnicy z rocznika 2001, którzy pokonując 1:0 Dolcan Ząbki zdobyli "Dolcan Arenę". Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył Bartek Jakóbczyk.Na korzyść Marcovii zakończyły się także ligowe derby z Mazurem Radzymin. Drużyna zza miedzy została pokonana 6:1 przez chłopców z grupy zielonej rocznika 2005. Podopieczni Alka Kraśnickiego i Łukasza Zalewskiego imponują w tej rundzie wysoką formą, która miejmy nadzieję zostanie podtrzymana w kolejnych wiosennych spotkaniach.Tylko punkt wywalczony został przez Marcovię 2003, która zremisowała bezbramkowo z Hutnikiem Warszawa. Trener Bartłomiej Salak liczy, że w kolejnym ligowym pojedynku jego podopieczni zainkasują komplet oczek. Miniony weekend nie był łaskawy dla zawodników z roczników 2007 grupa "zielona", 2007 grupa "żółta" oraz 2002. Pierwsi z wymienionych ulegli Białym Orłom Warszawa 4:8 a drudzy nie sprostali zawodnikom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Konrada Podeszwika z rocznika 2002 ponieśli natomiast minimalną porażkę z Koroną Jadów.

Galeria

zdjecie: 86531
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry