W Markach zapłonął symboliczny ogień

Marcin Brzeziński OSP

 19 kwietnia 2016    21:29W odezwie na prośbę Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Związku Podhalan, nasza jednostka wzięła udział w przemarszu przez Polskę Ognisk Ducha Świętego symbolizujących jedność narodową w dn. 14 kwietnia, przyjętym za datę Chrztu Mieszka I.

Krótką prelekcję o znaczeniu wydarzenia wygłosił marecki historyk - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, dh Antoni Widomski, który na koniec zacytował słowa Jana Pawła II. Z czterech stron świata druhny i druhowie rozpalili ognisko. Krótką modlitwę poprowadził wikariusz tutejszej parafii, ks. Krzysztof Bodecki.Na zakończenie oficjalnej części, zebranym mieszkańcom została zaprezentowana niespodzianka, o której już wkrótce więcej informacji (choć możecie zobaczyć ją na zdjęciach :)).

W części nieoficjalnej zebrali przystąpili do pieczenia kiełbasek i rozmów nad ogniskiem.

Zobacz relację video przygotowaną przez Tubę Marek.

Bardzo dziękujemy Wam za Waszą obecność z nami!Galeria

zdjecie: 86742
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry