Relacja z koncertu piosenki włoskiej w wykonaniu Matteo Mazzucca w MOK.

MOK Marki MOK

 20 kwietnia 2016    17:26

KONCERT PIOSENKI WŁOSKIEJ pt. "Ciao, ciao Italia" 17 kwietnia 2016 roku MATTEO MAZZUCCA-wokal JUSTYNA JAKUBOWSKA -fortepian

Zorganizowany w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego koncert piosenki włoskiej, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności, która licznie zgromadziła się w minioną niedzielę w sali widowiskowej. Było nam niezmiernie miło przywitać na scenie włoskiego piosenkarza Matteo Mazzucca, który wystąpił w towarzystwie Justyny Jakubowskiej solistki, kameralistki, laureatki wielu konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. Artysta zaprezentował autorskie aranżacje, najsłynniejszych piosenek włoskich. Usłyszeliśmy m.in. "Azzurro", "Soli" , "L'Italiano", "Volare", "Italiano" słynnych włoskich kompozytorów oraz autorów tekstów takich jak Adriano Celentano, Domenico Modugno. Wrażliwość muzyczną zgromadzonej publiczności wzbogaciły utwory mniej znane w Polsce.  Przywołując we wprowadzeniu do koncertu słowa Paolo Conte, słynnego włoskiego kompozytora: "Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu; żadna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość, tak jak muzyka"-można stwierdzić, że koncert w wykonaniu Matteo Mazzucca był pięknym potwierdzeniem tych słów. Oprócz naturalnych walorów wokalnych artysta znakomicie interpretował utwory wpisujące się w kanon klasycznych piosenek włoskich. Z subtelnym wyczuciem nawiązywał kontakt z publicznością co spowodowało, że koncert sam w sobie przybrał kształt kameralnego spotkania z muzyczną poetyką, wyrażoną w sposób zjawiskowy słowem i dźwiękiem, kompozycją i wykonaniem na wysokim poziomie.

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 86775
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry