Zaproszenie na wieczór poezji Wandy i Aleksandry Spalińskich oraz recital Marty Kuszakiewicz.

MOK Marki MOK

 26 kwietnia 2016    14:27

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza w sobotę 7.V.2016 o godz. 17.00 do Kawiarenki Artystycznej na wieczór poezji autorskiej WANDY I ALEKSANDRY SPALIŃSKICH. pt. "I jest pięknie" 

 Spotkanie uświetni recital MARTY KUSZAKIEWICZ pt. "W moim magicznym domu"

,,I jest pięknie" to tytuł wieczoru poetyckiego, a jednocześnie tytuł jednego z tomików Wandy Spalińskiej. Najważniejsze bowiem dla poetki jest zauważanie piękna chwili i piękna otaczającego świata, choć refleksje bywają czasem gorzkie.

Podczas wieczoru usłyszymy wiersze z tomików:

,,Jestem", ,,I jest pięknie", ,,Gdzie jest Izolda"  (Wanda Spalińska)

 ,,Modlitwa wampira" i ,,Wzywanie feniksa" (Aleksandra Spalińska)

W repertuarze recitalu "W moim magicznym domu" znajdują się piosenki romantyczne i delikatne, subtelnie podkreślające wyraz artystyczny zaprezentowanej podczas wieczoru poezji. Usłyszymy m.in. piosenki Hanny Banaszak do tekstów takich autorów jak Agnieszka Osiecka, Robert Kasprzycki.

WANDA SPALIŃSKA pracowała jako dziennikarka i redaktor, wydała dziewięć tomików wierszy. Motywem jej ostatnich wierszy jest przemijanie.

więcej o autorce: http://www.mokmarki.pl/salon/wanda-spalinska

ALEKSANDRA SPALIŃSKA córka Wandy, studentka UW, laureatka kilku konkursów poetyckich, wydała dwa tomiki wierszy. Pasjonuje się historią, filozofią i literaturą; w wierszach próbuje się zmierzyć ze swoimi wrażeniami, nadziejami i marzeniami, a także z zainteresowaniami naukowymi, którym stara się nadać poetycki kształt.

więcej o autorce: http://www.mokmarki.pl/salon/aleksandra-spalinska

MARTA KUSZAKIEWICZ wokalistka, pasjonuje się aktorstwem i muzyką. Brała udział w projektach artystycznych z udziałem m.in. z Artura Barcisia, Emiliana Kamińskiego, Macieja Stuhra, Olgi Bończyk. Współpracowała z Teatrem Rampa występując w spektaklach muzycznych reżyserowanych przez Jana Szurmieja, Macieja Wojtyszkę. Laureatka konkursów wokalnych w kraju i za granicą.

więcej o wokalistce: http://www.mokmarki.pl/salon/marta-kuszakiewicz oficjalne strony: http://warsztatyzlapoddec.wix.com/life http://martakuszakiewicz.wix.com/qsza  

Serdecznie zapraszamy!!!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 87013
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry