Dzień Flagi RP

Paweł Pniewski UMMarki

 3 maja 2016    22:23

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji o godzinie 12:00 przed mareckim ratuszem została uroczyście podniesiona flaga państwowa. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, pod dowództwem prezesa Antoniego Widomskiego, odebrali flagę z rąk burmistrza Jacka Orycha i dokonali ceremonii. W uroczystości uczestniczyli również: przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska, Sekretarz Miasta Anna Marchlik oraz zebrani mieszkańcy.

Następnie burmistrz wraz z druhami i uczestnikami ceremoniału rozdawał mieszkańcom biało-czerwone flagi, a dzieciom wiatraczki w narodowych barwach.

Galeria zdjęć z wydarzenia na portalu Facebook Relacja video Tuby Marek

Dzień 2 maja jest także ustanowionym przez Sejm RP Świętem Polonii i Polaków za Granicą.  Z tej okazji burmistrz Jacek Orych złożył życzenia społeczności szkolnej polskiej Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli w Wilnie.

Marki współpracują ze szkołą nazywaną przez Wilniuków "Syrokomlówką" od 2012 roku. Już za niespełna 2 tygodnie ponownie będziemy gościć delegację szkoły w Markach. Polscy uczniowie z Wilna, ukochanego miasta marszałka Józefa Piłsudskiego, zamieszkają na kilka dni w mareckich rodzinach.

Podczas wizyty gości z Litwy planowane jest podpisanie listu intencyjnego o współpracy edukacyjnej i kulturalnej pomiędzy miastem Marki a polską szkołą z Wilna, przy której funkcjonuje najbardziej utytułowany w Europie ludowy zespół pieśni i tańca "Wilenka".

Treść życzeń

Galeria

zdjecie: 87283
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry