24 sierpnia 2007    22:20

100_76211.JPGPo niespełna trzech miesiącach ciszy znów zrobiło się głośno w warcabowym świecie na temat zawodników UKS ?Struga?. Tym razem sukcesy dotyczą najstarszych i najbardziej doświadczonych.

Młodsi mają wakacje i odpoczynek od treningów. Tymczasem nasza kadra po przerwie na studencką sesję i wkuwanie do egzaminów, od połowy lipca ostro wzięła się do pracy. Celem systematycznych treningów (w Markach i we Fromborku) było przygotowanie do Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski. W ramach rozgrzewki niektórzy uczestniczyli też w towarzyskim meczu rozegranym z Litwinami w Wilnie (o rezultacie lepiej nie pisać, bo nasi sąsiedzi ze Wschodu chyba są nie do pokonania).

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych po raz pierwszy odbyły się w Pile (indywidualne w dniach 16-18 sierpnia, drużynowe 18-20 sierpnia). Nasz klub wystawił pokaźną liczbę zawodników: siedmioro do rozgrywek indywidualnych oraz dwie czteroosobowe drużyny.

Indywidualne mistrzostwa nie były dla nas najbardziej udane. O podium otarło się dwóch zawodników, jednak niepomyślne rezultaty w ostatniej rundzie zadecydowały o dalszych miejscach. Najlepszy spośród zawodników UKS ?Struga? Marcin Grzesiak zajął 5 miejsce, zaś wśród kobiet Edyta Suchecka uplasowała się na 4-tej pozycji, z niewielką stratą do trzeciego miejsca. Cóż ? to jest sport i nie zawsze szczęście sprzyja.

Zdecydowanie lepiej wypadli nasi zawodnicy w grze błyskawicznej (tzw. blitz). Tu pierwsze miejsce zajął Michał Janicki, a trzecie Marcin Grzesiak ? obaj z naszego klubu.

Nutka żalu związana z brakiem medali dla UKS ?Struga? w turnieju zasadniczym nie może przesłonić sukcesu całej grupy, bowiem wszyscy nasi mężczyźni zmieścili się w pierwszej piętnastce. Obie nasze dziewczyny ? Edyta Suchecka (4) i Grażyna Zajączkowska też udowodniły dobrą formę.

Jednak to nie indywidualne lecz drużynowe mistrzostwa są naszym wielkim sukcesem, który nadał taki rozgłos naszemu klubowi. Otóż po raz pierwszy w historii polskich warcab drużyna tego samego klubu zdobyła po raz piąty z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w warcabach klasycznych. Wspaniały sukces, którego nie osiągnął dotąd żaden klub zawdzięczamy wspaniałej drużynie w składzie: Marcin Grzesiak, Michał Janicki, Paweł Suchecki, Edyta Suchecka. To dzięki tej czwórce popularne na zawodach stało się powiedzenie wymyślone przez jednego z warcabistów (Edzia Karpińskiego): ?Przechodzą mnie ciarki, gdy do gry zasiadają Marki?.

Nasza druga drużyna (Maciej Łukasiewicz, Jarosław Suchecki, Grażyna Zajączkowska) wypadła słabiej (VII miejsce), ale biorąc pod uwagę poziom zawodów i rangę ? to także sukces.

A zatem z radością powtarzamy jeszcze raz: UKS ?Struga? po raz piąty z rzędu Drużynowym Mistrzem Polski w warcabach klasycznych! Brawo!

W najbliższym czasie zawodnikom należy się trochę odpoczynku, ale?
Paweł wybiera się na Krym na Mistrzostwa Europy do lat 23, zaś 22.09.2007 odbędzie się ślub dwojga naszych wspaniałych zawodników ? Grażyny Zajączkowskiej i Marcina Grzesiaka. Będzie to wielki dzień dla Grażyny i Marcina, dla wszystkich warcabistów i dla naszego klubu. Już dziś życzymy wielkiego szczęścia i pomyślności na wspólnej drodze życia oraz? dalszych sukcesów warcabowych.

Elżbieta Suchecka

Przy planszy
100_7597.JPG
100_7599.JPG
100_7616.JPG
100_76211.JPG

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry