Kolejny raz zbierzemy zabawki dla najbiedniejszych dzieci z Marek.

START:    16 maja 2016

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 9 maja 2016    12:36

Maj to miesiąc bardzo radosny i optymistyczny, a wszystko za sprawą wszechobecnej zieleni, coraz to większych dawek słońca i wizji zbliżających się wakacji. Jest to też czas zbliżającego się święta wszystkich dzieci, a mianowicie Dnia Dziecka. Tak też się składa, że już po raz trzeci przeprowadzimy w Markach zbiórkę używanych zabawek, właśnie
w związku ze wspomnianym Dniem Dziecka, a zebrane zabawki przekażemy do mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Chcemy przyczynić się do tego, aby ta wiosenna radość zagościła również na twarzach tych dzieci, których rodziców często nie stać na zakup zabawek.

Warto wspomnieć, że pierwszą zbiórkę przeprowadziliśmy w 2014 roku i ku naszemu zadowoleniu - spotkała się ona z dużym odzewem ze strony mieszkańców. Rok później zabawek było jeszcze więcej, dlatego liczymy, że w tym roku co najmniej powtórzymy zeszłoroczny wynik. Warto zwrócić uwagę, że zbierane zabawki, ale również książki, mimo, że są używane - są w doskonałym stanie. Często przynoszone przez mieszkańców przedmioty w niczym nie różnią się od tych nowych.

Jest to też doskonała okazja dla mieszkańców, aby dokonać corocznego przeglądu w pokojach swoich pociech, bo być może znajdują się tam niepotrzebne już zabawki.
Dzieci szybko rosną, na półki trafiają coraz to nowe zabawki, co sprawia, że rodzice nie mają co zrobić z tymi starszymi? Wyrzucić szkoda, oddać nie wiadomo gdzie,
itd. Nasza akcja skierowana jest właśnie do takich osób. Mogą one z jednej strony pozbyć się pewnego rodzaju problemu, a z drugiej strony pomóc, co jak widać
z przeprowadzonych dotychczas akcji - ma sens...


Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do włączenia się w tegoroczną zbiórkę, którą przeprowadzimy w dniach 16.05-20.05.2016 r. w godz. 18:00-20:00. Zabawki oraz książki, również te nowe możecie Państwo dostarczyć pod adres: Marki, ul. Szczęśliwa 30 (biuro obok sklepu spożywczego KRYS-MAR).

Galeria

zdjecie: 87493
fot. 1
fot. 3
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry