Uwaga! Konkurs wiedzy o Monte Cassino!

START:    11 maja 2016

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 9 maja 2016    16:41

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do udziału w konkursie wiedzy o bitwie pod Monte Cassino. Do wygrania są 3 komplety koszulek wraz z czapeczkami Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino.

Co należy zrobić?

Prosimy o udzielenie odpowiedzi na łącznie 3 pytania. Spośród uczestników konkursu, którzy prawidłowo udzielą odpowiedzi na 3 pytania rozlosujemy 3 komplety koszulek wraz z czapeczkami. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres mailowy: tpaciorek@wp.pl najpóźniej do środy, tj. do 11.05.2016 r. do godz. 13:00

Pytania.

1. Proszę podać miejsce i dokładną datę urodzin oraz śmierci dowódcy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa? 

2. Jeden z mieszkańców Marek brał udział w kampanii włoskiej, przeszedł cały  szlak bojowy z 2 Korpusem Polskim, za co został  odznaczony orderami  polskimi i angielskimi? Proszę podać Jego imię i nazwisko? 

3. Żywą maskotką żołnierzy 2 Korpusu był niedźwiedź brunatny, oswojony podczas pobytu i szkolenia w Iranie. Proszę podać imię tego niedźwiedzia i  wymienić przynajmniej jedną miejscowość w Polsce i za granicą,  gdzie znajduje się jego pomnik? 

Powodzenia :o)

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

Galeria

zdjecie: 87558
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry