Wyniki konkursu wiedzy o Monte Cassino.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 11 maja 2016    18:07

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy prawidłowe odpowiedzi oraz wyniki konkursu wiedzy o bitwie pod Monte Cassino zorganizowanego przez Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA", w której do wygrania były 3 komplety koszulek wraz z czapeczkami Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino.


 1. Proszę podać miejsce i dokładną datę urodzin oraz śmierci dowódcy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa?

Odpowiedź: Błonie k. Kutna, 11.08.1892 r., 12.05.1970 r.


2. Jeden z mieszkańców Marek brał udział w kampanii włoskiej, przeszedł cały  szlak bojowy z 2 Korpusem Polskim, za co został  odznaczony orderami  polskimi i angielskimi? Proszę podać Jego imię i nazwisko?

Odpowiedź: Marian Wiśniewski

3. Żywą maskotką żołnierzy 2 Korpusu był niedźwiedź brunatny, oswojony podczas pobytu i szkolenia w Iranie. Proszę podać imię tego niedźwiedzia i  wymienić przynajmniej jedną miejscowość w Polsce i za granicą, gdzie znajduje się jego pomnik?

Odpowiedź: Wojtek, np. Kraków Szymbark, Żagań, Edynburg (Szkocja).

Spośród nadesłanych odpowiedzi prawidłowo na wszystkie 3 pytania odpowiedzieli:

  1. Pani Magdalena Leszczyńska Marek.

  2. Pan Michał Poleszczuk z Marek.

  3. Pan Wojciech Szyputa z Sulechowa.


Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy wiedzy i zdobytych nagród. W przypadku mieszkańców Marek nagrody zostaną przekazane jeszcze w dniu dzisiejszym, zaś w przypadku Pana Wojciecha z Sulechowa nagroda zostanie przesłana pocztą.


 

Galeria

zdjecie: 87612
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry