WOJCIECH BARDOWSKI w koncercie piosenki francuskiej pt "Ulicami paryskich wspomnień".

MOK Marki MOK

 16 maja 2016    16:03
Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Kawiarenka Artystyczna

zaprasza na

Koncert

WOJCIECHA BARDOWSKIEGO

pt. "ULICAMI PARYSKICH WSPOMNIEŃ"

22. V. 2016 (niedziela) godz. 17.00


Artyście towarzyszyć będą:

MAGDALENA TUNKIEWICZ - wokal, KRZYSZTOF JASZCZAK - fortepian,
ŁUKASZ DĄBROWSKI
- akordeon, ADAM BARDOWSKI- klarnet 

Zapraszamy publiczność na muzyczny spacer po czarujących i urokliwych zakątkach Paryża. Przedstawimy piosenkę francuską, klasyczną, emocjonalną, melodyjną. Nieco już zapomnianą łączącą w sobie znane utwory francuskich i francuskojęzycznych artystów, a wśród nich: Edith Piaf, Mireille Mathieu, Patricii Kaas, Charlesa Aznavoura, Gilberta Becauda, Salvatore Adamo. Usłyszycie Państwo również piosenki tytułowe ze słynnego musicalu ,,Notre Dame de Paris? oraz najpiękniejsze francuskie melodie filmowe. Barwny komentarz dotyczący życia gwiazd, znakomicie urozmaici wieczór z "chanson française".


Wojciech Bardowski
Wokalista, bard, baryton - pierwsze szlify zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. Uczestnik Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1983/84. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Pia"? w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat - III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobywca ,,Grand Prix"- IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W 2013 roku został wyróżniony ,,Złotym Liściem Retro" - za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W roku 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego otrzymał medal -,,Zasłużony dla Kultury Polskiej". Wydał 4 płyty CD.


Magdalena Tunkiewicz
Sopran - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Swój debiut artystyczny rozpoczynała w Filharmonii Poznańskiej, oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracuje jako solistka między innymi z Orkiestrą Miasta Poznania, Teatrem Sabat, Teatrem Equus Marka Wysockiego, Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując na scenach krajowych i zagranicznych. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo-oratoryjną. Współtwórczyni i wykonawczyni wielu programów muzycznych o tematyce patriotycznej i religijnej. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego i członkiem zarządu Fundacji "Muzycy-Muzykom" w Warszawie.


Krzysztof Jaszczak
Pianista, kompozytor, dyrygent - ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygentura przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Współpracował z Teatrem Powszechnym w Łodzi (1995-2008) jako kierownik muzyczny, komponując muzykę do przedstawień teatralnych. Zaaranżował sześć spektakli kabaretowych. W latach 90-tych współpracował z Łódzką Piwnicą Artystyczną "Przechowalnia", kierowaną przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Brał udział w koncertach z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m. in. z Danutą Błażejczyk, Haliną Frąckowiak, Robertem Janowskim, Zbigniewem Zamachowskim i czeskim bardem - Jaromirem Nohavicą. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce jako kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych.


Łukasz Dąbrowski
Czynny muzyk estradowy; pianista, akordeonista, klawiszowiec. Koncertuje z muzykami klasycznymi wykonując utwory poważne oraz operetkowe i musicalowe. Gra koncerty jazzowe oraz muzykę rozrywkową z wieloma wybitnymi instrumentalistami oraz pracuje jako akompaniator z wokalistami. Od 2000 roku pracuje jako nauczyciel i korepetytor z zakresu gry na akordeonie, fortepianie, keyboardzie, aranżacji, kompozycji, kształcenia słuchu i teorii muzyki. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku, Liceum Muzycznego im. Witolda Lutosławskiego w klasie akordeonu, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem 2008), Krakowskiej Szkoły Jazzu, Studium Jazzowego w Warszawie.


Adam Bardowski
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia NR 2 im. F. Chopina w Warszawie, w klasie klarnetu prof. Małgorzaty Czachowskiej. Obecnie uczeń 2 klasy - Gimnazjum Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie klarnetu prof. Zenona Kitowskiego. W 2012 roku Adam bierze udział jako wykonawca w Wielkiej Gali Muzycznej w Zielonce, w 2013 roku bierze udział w I Ostrowskim Forum Klarnetowo-Saksofonowym i II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Warszawie. W tym samym roku 2013 r. bierze udział jako muzyk sesyjny w nagraniu płyty pt. ,,Niepokonanej-pieśni i ballady" i Muzyczna modlitwa płyty poświęconej Świętemu Janowi Pawłowi II oraz Z kolędą przez Świat swojego ojca Wojciecha Bardowskiego. Wielokrotnie występuje jako wykonawca w różnego rodzaju koncertach na terenie całego kraju.


oficjalna strona Impresariatu Artystycznego WOJCIECHA BARDOWSKIEGO:
http://impresariatbardowski.pl/ 


 

Zapraszamy!
 [gallery columns="4" orderby="post_date"]Galeria

zdjecie: 87998
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry