Noc Muzeów w Mareckim Ośrodku Kultury

MOK Marki MOK

 18 maja 2016    14:15

W sobotę 14 maja Marecki Ośrodek Kultury włączył się w działania w ramach II MARECKIEJ NOCY MUZEÓW. Po przybyciu w gościnne progi naszej instytucji zwiedzający mogli obejrzeć zaprezentowane w sali plastycznej wystawy batiku, rękodzieła, prac dzieci oraz wykonać własnoręcznie (warsztat rękodzieła) kartkę okolicznościową techniką scrapbookingu oraz ozdobić flakonik specjalnymi farbami do ceramiki.

Przygotowana informacja (drogowskazy) zaprowadziła dzieci na animacje (warsztat plastyczny, czytanie bajek, gry, zabawy, pląsy, zabawa z bańkami mydlanymi, chustą i tunelami animacyjnymi) przygotowane i dostosowane do ich wieku. Podczas warsztatu plastycznego dzieci wykonywały sowę-nocnego ptaka, wiosenny kwiat, jak również wykonały ozdoby z makaronu.

Pan Maciej Labuń, muzyk, grą na saksofonie stworzył znakomity, kameralny klimat, dzięki któremu dorośli, dzieci i młodzież mogli poczuć artystycznego ducha tego miejsca. Muzyka wydobywająca się z wieżyczki MOKu oraz dobrze zaaranżowana dekoracja przyciągnęła do naszego ośrodka zwiedzających.

Dużym zainteresowaniem cieszył się warsztat gry na bębnach djembe, podczas którego uczestnicy mogli poznać oryginalny afrykański instrument i nauczyć się na nim grać pod okiem pochodzącego z Tanzanii Richarda.

W jednej z sal Igor Yelpatov artysta plastyk rysował portrety. Ten warsztat cieszył się ogromnym powodzeniem, ponieważ tworzone ?na żywo? prace były przykładem wielkiego mistrzostwa utalentowanego rysownika. Artysta wykonał kilkanaście portretów, które pozującym modelom sprawiły ogromną radość nie tylko z uderzającego podobieństwa, lecz także z techniki wykonania (specjalna farba).

W ten magiczny wieczór miał miejsce wernisaż wystawy Beaty Sasinowskiej pt "Pasja, energia, inspiracja". Prezentowane niezwykłe prace (obrazy i rzeźby w technice powertex, malarstwo olejne, filcowane szale) podczas NOCY MUZEÓW nabrały szczególnego znaczenia a spotkanie i rozmowy z artystką były prawdziwą gratką dla gości.

Po wernisażu odbyły się koncert jazzowy w wykonaniu zespołu "Dixie Warsaw Jazzman", w składzie Stefan Woźniakowski - trąbka, Andrzej Bigolas - klarnet, śpiew; Włodzimierz Halik - saksofon basowy, Zygmunt K. Jagodziński - banjo. Muzycy na ten wieczór przygotowali program muzyczny pt "Spotkanie z muzyką Nowego Orleanu, Chicago i Nowego Yorku-lata 20-40".

Noc zakończył koncert relaksacyjny dźwiękami mis tybetańskich i gongu w wykonaniu mieszkańców Marek Urszuli i Igora.

Nasza instytucja była jednym z pięciu miejsc w mieście (Pałacyk Briggsów, Biblioteka Miejska, OSP, Wodociąg Marecki), w którym odbywały się działania zainicjowane podczas II MARECKIEJ NOCY MUZEÓW.

Wszystkie atrakcje podczas w Mareckim Ośrodku Kultury były dostępne NON-STOP. Mieszkańcy Marek zareagowali na podjęta inicjatywę i wzięli aktywny udział w działaniach przygotowanych przez naszą instytucję na ten wieczór. Program był interesujący i inspirujący, dostosowany do potrzeb i możliwości, twórczy i ciekawy. W miłym towarzystwie przy kawie i herbacie oraz pysznych muffinach (Piekarnia Szwajcarska) ta wyjątkowa noc dobiegła końca.

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 88053
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry