Marki. Włącz się... do gry!

Paweł Pniewski Marki2020

 23 maja 2016    00:43

 

planszowkaNa tegoroczną Marecką Noc Muzeów przygotowaliśmy coś niezwykłego - pierwszą grę planszową o Markach. A wszystko za sprawą Mareckiego Klubu Gier Planszowych "Twarzą w Twarz", którego działalność zainicjowaliśmy w Pałacu Briggsów.


Nasza nowa inicjatywa kiełkowała od jakiegoś czasu. Pomysł na walnym zebraniu członków przedstawił Marcin Dąbrowski, a Jarek Jaździk podjął się jego przygotowania. W dobie otaczającej nas wszechobecnej wirtualnej rzeczywistości postanowiliśmy zaprosić mieszkańców do spotkań twarzą w twarz, by w przyjaznej atmosferze spędzić swój czas wolny dobrze się przy tym bawiąc i poznając wzajemnie. Spotykać się będziemy w Pałacu Briggsów co najmniej raz w miesiącu. Śledźcie naszą stronę internetową i Facebooka, gdzie będą się pojawiały informacje o kolejnych spotkaniach.


Naszą inicjatywę wsparła firma wydawnicza EGMONT za sprawą Beaty Sawoń, która przekazała nam gry na dobry początek. Gorąco dziękujemy za pomoc. Jednak największą furorę zrobiła w sobotni wieczór gra planszowa o Markach. W ten przystępny sposób chcemy zachęcić markowian do poznawania historii naszego miasta, która wbrew pozorom jest niezwykle ciekawa. Grając z nami poznacie postaci związane z Markami. A mało kto wie, że wśród nich jest polska noblistka, czy też jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przybliżymy Wam także wydarzenia z historii naszego miasta, zarówno te najdawniejsze, jak i te z XX i XXI wieku. Czy wiecie gdzie i kiedy rozbłysła pierwsza żarówka w Królestwie Polskim?


planszowka2Dziękujemy, że byliście z nami podczas Mareckiej Nocy Muzeów. Już dziś zapraszamy Was do uczestniczenia w kolejnych spotkaniach Mareckiego Klubu Gier Planszowych. Spotkacie nas podczas Przystani Marki 11 czerwca w parku miejskim.


Abyście mogli rodzinnie w swoich domach zagrać w planszówkę o Markach, udostępniamy Wam planszę do gry w formacie pdf. Możecie ją ściągnąć i wydrukować. Pytań, oczywiście, nie zdradzimy, ale możecie je wymyślić sami w swoich domach.


 PLANSZA DO GRY

Galeria

zdjecie: 88174
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry