Finał konkursu DYKTANDO 2016.

MOK Marki MOK

 25 maja 2016    18:52

Z przyjemnością informujemy, że LAUREATAMI XXI POWIATOWEGO KONKURSU "DYKTANDO 2016",  zostały następujące osoby:

I MIEJSCE MAJA KACZKOWSKA-Gimnazjum nr 1 w Wołominie, pedagog: Monika Chmielińska

II MIEJSCE ex aequo ZUZANNA WĘSIERSKA - Gimnazjum nr 2 w Ząbkach pedagog: Agnieszka Iwanowska

PIOTR KOPKA - Katolickie Gimnazjum w Markach, pedagog: Małgorzata Pastuszak

III MIEJSCE ex aequo GABRIELA NOWACZEWSKA - Katolickie Gimnazjum w Markach, pedagog: Małgorzata Pastuszak

JULIA KOWALCZUK - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu pedagog: Agata Kosiorowska

WYRÓŻNIENIA:

  • WIKTORIA RADECKA Miejskie Gimnazjum im. St. Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce, pedagog: Anna Kozanowska
  • MARLENA BUJNIAK - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, pedagog: Urszula Zaremba

Relacja:

XXI edycja Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej "DYKTANDO 2016" zorganizowanego przez Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego pod patronatem Starosty oraz Burmistrzów i Wójtów miast i gmin biorących udział w konkursie.

20 maja 2016 roku Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbył się Finał Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej "DYKTANDO 2016".

W tegorocznym finale uczestniczyła młodzież klas I gimnazjalnych reprezentująca dziewięć ośrodków kultury zrzeszonych w Porozumieniu Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego z miast i gmin: Dąbrówka, Jadów, Marki, Kobyłka, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Ząbki i Zielonka.

Honorowy patronat objął wybitny językoznawca polonistyczny, autor wielu publikacji naukowych, członek Rady Języka Polskiego, autor finałowego dyktanda prof. dr hab. Włodzimierz Gruszczyński http://www.mokmarki.pl/salon/wlodzimierz-gruszczynski  Przybyli także dyrektorzy instytucji kultury, biorących udział w naszym konkursie.

Uroczystość prowadziła Paulina Borzecka instruktor kulturalno-oświatowy, która słowem wstępu ogólnie omówiła przebieg konkursu.

Konkurs składał się z trzech etapów:

I. gminny-zrealizowany przy współpracy ze szkołami -ogółem ok. 2500 uczniów napisało dyktando eliminacyjne w szkołach.

II.w ośrodkach kultury-w eliminacjach miejskich uczestniczyło około 490 uczniów.

III.finałowy etap odbył się w Mareckim Ośrodku Kultury z udziałem 40 finalistów z powiatu.

Laureatom oraz pozostałym finalistom i ich nauczycielom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez honorowego patrona "DYKTANDA 2016" Starostę Powiatu Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego. Nagrody i dyplomy wręczyli: dr Maria Przybysz-Piwko, sekretarz StarostyAneta Piotrowska oraz dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce Robert Smoderek.

Spośród dziewięciu miast i gmin zdecydowanie najlepszą lokatę uzyskały Marki i Tłuszcz-po dwóch laureatów, Wołomin, Zielonka i Ząbki - jeden laureat. Natomiast Dąbrówka, Kobyłka, Jadów, Radzymin-bez laureatów. Wszystkim finalistom serdeczne gratulujemy!

Na zakończenie uroczystego finału XXI edycji "DYKTANDA 2016" wszyscy zebrani wysłuchali bardzo interesującego wykładu o zawiłościach języka polskiego dr Marii Przybysz-Piwko pt. "Lingwistyczne podstawy logopedii: fonetyka artykulacyjna i akustyczna".

Instruktor kulturalno-oświatowy Paulina Borzecka w imieniu Dyrektor Krystyny Klimeckiej szczególne podziękowania skierowała do patronów konkursu oraz do nauczycieli i przedstawicieli ośrodków kultury. Konkurs jest nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy w zakresie poprawności językowej, ale także zachętą do poznawania zasad polskiej ortografii i doskonalenia umiejętności sprawnego pisania.

Dr Maria Przybysz-Piwko wpisała w księdze pamiątkowej Mareckiego Ośrodka Kultury: "Pełna uznania gratuluję organizatorom i podziwiam uczestników, dla których polszczyzna jest ważna! Jak to dobrze, że są takie miejsca, jak MOK, gdzie od 21 lat strzeże się ortografii".

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu serdecznie dziękujemy za udział. Pedagogom życzymy dalszej owocnej współpracy, gratulujemy znakomitego przygotowania uczniów do zmagań z ortografią i interpunkcją. Laureatom zaś życzymy sukcesów w zgłębianiu wiedzy na temat języka polskiego, jego historii, znaczenia w codziennej komunikacji. Cytując słowa prof. Jana Miodka: "Rozmyślajcie nad mową!". Niech powyższe słowa staną się drogowskazem w permanentnej, bezustannej edukacji na każdym etapie życia. I "niech tradycji stanie się zadość" - do zobaczenia w nastęnym roku na XXII Edycji Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej DYKTANDO 2017. Relacja Miejska TV z uroczystego podsumowania II etapu konkursu: http://www.miejska.tv/ojczyzna-polszczyzna-mlodziez-wolominska-pisze-dyktando,relacje,49.html

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 88312
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry